niedziela, 26 czerwca 2011

Laura Conti, Nail Care, nourishing hand & nail mask, night treatment / odżywcza maska do dłoni i paznokci do stosowania na noc

Dziś trochę prywaty :) Ja lubię czytać o waszym życiu prywatnym, więc zakładam, że wy również ;) Zacznę od tego, że z wykształcenia jestem nauczycielem (licencjat) i tłumaczem języka angielskiego (magisterka), z czego to drugie było moim wymarzonym kierunkiem. Jednak rynek jest przesycony tłumaczami angielskiego, więc, pomimo starań, zleceń mam jak na lekarstwo (albo jestem za malo przedsiębiorcza). Jak to się ma do dzisiejszego posta? Otóż, moi drodzy, z kilku tłumaczeń miesięcznie wyżyć się nie da, więc trzeba sobie radzić inaczej. Ja, póki co, od roku pracuję w Anglii jako barmanka. Fajna praca, bo ciągle poznaję nowych ludzi - fantastyczne ćwiczenie języka mówionego ;) Z drugiej strony są też minusy, np. zmywanie szklanek = przesuszona skóra dłoni (mimo ciągłego kremowania) oraz łamliwe i kruche paznokcie. Maska Laury Conti miała mi pomóc...

Life is funny. I'm a qualified English teacher (Bachelor's Degree) and translator/interpreter (Master's Degree) but I only get little translation. Too many English translators/interpreters on the market, I guess. Anyway, as I can't make my living out of translation (which, unlike teaching, I consider my vocation), I work as a barmaid in Blackpool, England. I like this job as I meet new people all the time and can work on my spoken English, but it also involves some unpleasant things. For example, a lot of washing up. Hence, my hands are very dry and rough, and my nails - brittle. I hoped that Laura Conti mask would help me revive them.


Ogólna charakterystyka:
 • cena: chyba 8 zł (dokładnie nie pamiętam)
 • dostępność: kupiłam w Naturze
 • pojemność: 10 ml
 • kolor: biały
 • konsystencja: maska jest gęsta i bardzo tłusta, zostawia na dłoniach biały, tłusty film, po zaaplikowaniu maski musimy nałożyć bawełniane rękawiczki, żeby nie wybrudzić pościeli
 • zapach: kojarzy mi się z migdałami z nutką spalenizny; niezbyt przyjemny, ale na szczęście nie jest intensywny
 • wydajność: zależy od grubości warstwy, którą nakładamy: 2-4 aplikacje
 • skład: wzbudził moje wielkie nadzieje; maska zawiera m.in.  olej migdałowy, wazelinę, olej rycynowy, kolagen, mocznik, pantenol, witaminę E i witaminę C
 • podrażnienia: maska mnie nie podrażniła
Moja skóra dłoni nie jest zwiotczała, ani nie ma na niej przebarwień. Jest natomiast sucha i szorstka. Do tego dochodzą łamliwe paznokcie oraz przesuszone skórki. Od maski oczekiwałam przede wszystkim nawilżenia i wygładzenia skóry dłoni oraz poprawy stanu skórek. I tu zawiodłam się na całej linii. Przed snem aplikowałam grubą warstwę maski i zakładałam bawełniane rękawiczki Essence. Rano skóra dłoni była wyraźnie zmiękczona. I tyle. Suche, szorstkie miejsca między palcami pozostały. Skóra dłoni nie była nawilżona, jednynie natłuszczona. Oczywiście skórek również maska nie odżywiła. Zdziwiłam się, bo skład wydawał się bardzo dobry. U mnie jednak produkt nie zadziałał.
 
PODSUMOWUJĄC, maska ma dziwny zapach, kojarzący mi się z migdałami z nutką spalenizny. Wymaga nałożenia rękawiczek, aby nie zatłuścić pościeli. Mimo (na oko) przyjaznego  składu, mi maska nie pomogła. Skóra dłoni była zmiękczona, ale nie nawilżona. Ja się zawiodłam.


Short characteristics:
 • price: around PLN 8.00 (I can't remember exactly)
 • availability: Poland, Natura (I guess it's available in other chemists' too)
 • volume: 10 ml
 • colour: white
 • consistency: the mask is thick and feels greasy so you have to wear cotton gloves if you don't want to wash your bedding the next day
 • one sachet contains enough product for 2-4 applications, depending on how thick a layer you decided to apply to your hands
 • scent: frankly, the mask smells like burnt almonds; the scent is not very nice but, luckily, it's not that strong
 • ingredients: the list of ingredients tempted me to buy this mask in the first place; it includes Petrolatum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Castor Oil, Urea, Tocopheryl Acetate, Panthenol, and Ascorbic Acid
 • the mask didn't irritate my skin
I wanted this mask to leave my chapped hands moisturised and smooth, and to help with dry cuticles. Well, I was disappointed. In the morning my hands were very soft but not moisturised, which actually surprised me considering the list of ingredients. Therefore, I can't really recommend this product.

Skład:  
Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji

Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Cetearyl Alcohol (Alkohol cetearylowy): emulgator, emolient, regulator lepkości, stabilizator emulsji, środek zmętniający. Pochodzenia różnego. Substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Paraffinum Liquidum/Mineral Oil (Olej parafinowy): lipid, emolient, substancja antystatyczna, środek rozpuszczający. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Użyta w dużych dawkach tworzy tłusty film, powodując zatykanie porów, przez co skóra pozostaje bez dostępu tlenu. "Zachowanie się" skóry po użyciu oleju parafinowego zależne jest od czystości oleju.
Ceteareth-12: emulgator, lipid, tensyd. Emulgator w emulsji typu O/W (olej w wodzie). Emulsje stworzone z Ceteareth-12 są w wysokim stopniu nieczułe przeciwko zakłócającym składnikom. Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów. Substancji z grupy Ceteareth nie należy używać na uszkodzoną skórę.
Isopropyl Palmitate (Palmitynian izopropylu): Ciekły wosk. Emolient tzw. suchy. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu (np. pomadek na ustach), zmniejsza lepienie i tłustość kosmetyku. Plastyfikator sztyftu - nadaje elastyczność sztyftom, zapobiega ich kruszeniu. Pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych zawartych w kosmetykach. Lepiszcze substancja wiążąca składniki kosmetyków.
Petrolatum (Wazelina): Emolient tzw. tłusty, niekomedogenny. Tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Olej migdałowy): Pochodzenia roślinnego. Migdał zawiera 80% kwasu olejowego (oleinowego), 15% kwasu linolowego, 3-5% kwasu palmitynowego, 20% białka, składniki mineralne takie jak: potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez, witaminy: E, PP, z grupy B. Nadaje się dla każdej skóry. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, zapewniającą ochronę. Rozprowadzony na skórze nie daje efektu ciężkości, jest dobrze wchłaniany, nie lepi się. Polecany szczególnie do pielęgnacji skóry dziecka. Działa łagodnie, nie drażni i uspokaja.
Castor (Ricinus Communis) Oil (Olej rycynowy): Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Składnik wykorzystywany do produkcji pomadek i błyszczyków - nadaje połysk.
Caprylic/Capric Triglyceride (Olej neutralny): emolient, środek rozpuszczający. Substancja natłuszczająca, wygładzająca, zapewniająca prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Lipid ten posiada właściwości konserwujące.
Glyceryl Stearate (Stearynian glicerolu): Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emulgator W/O. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
Ceteareth 20: niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja myjąca, usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Emulgator O/W. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora. Substancji z grupy Ceteareth nie należy używać na uszkodzoną skórę.
Soluble Collagen: kondycjonuje skórę i włosy; substancja antystatyczna, filmotwórcza, humektant.
Hydrolyzed Elastin (Hydrolizat elastyny): Substancja filmotwórcza, hydrofilowa, rozpuszczalna w wodzie. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza. Ponadto stosowana jest w preparatach myjących w celu ograniczenia potencjalnego działania drażniącego anionowych substancji powierzchniowo czynnych jak np. Sodium Laureth Sulfate. Ze względu na duży rozmiar cząsteczki nie penetruje w głąb skóry, pozostając na powierzchni. Wykazuje doskonałe powinowactwo do powierzchni skóry, włosów i paznokci. Substancja antystatyczna, zmniejsza elektryzowanie się włosów. Hydrolizat elastyny wpływa na trwałość piany, gasząc ją. Substancja także wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyku - zwiększając jego lepienie i kleistość, przez co może utrudniać rozsmarowywalność gotowego produktu. Humektant - zapobiega wysychaniu preparatu kosmetycznego oraz krystalizacji przy ujściu butelki.
Dimethicone (Polidimetylosiloksan): Emolient tzw. suchy, niekomedogenny. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Ponadto jest to substancja przeciwpienną, czyli gasi pianę w preparatach do mycia. Polidimetylosiloksan jest substanjcą transparentną, która nie wykazuje działania toksycznego. Ponadto z powodu dużych cząsteczek nie penetruje w głąb skóry.
Urea (mocznik): hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Humektant.
Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben: konserwanty. Mogą wywoływać alergie.
Carbomer: pochodzenia chemicznego. Środek żelujący, regulujący lepkość w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa). Używany także jako stabilizator w emulsji.
Triethanolamine: pochodzenia chemicznego. Substancja ta wykorzystywana jest w kosmetyce do ustawienia określonej wartości pH i jej stabilizacji. Może wytworzyć nitrozaminy.
Polyquaternium-10: zapobiega elektryzowaniu się włosów, tworzy film na włosach.
Tocopheryl acetate (Tokoferol acetat): Antyoksydant. Pochodzenia różnego. Vitamina E otrzymywana najczęściej syntetycznie, związana z estrem kwasu octowego (dla lepszej stabilności). Ceniony za swoje właściwości wolnorodnikowe (zwalcza wolne rodniki), które powstają np. poprzez promieniowanie UV, zatem zapobiega niszczeniu cząsteczek komórek tłuszczowych. Wygładza zmarszczki (zapobiega ich pogłębianiu), sprawia, że skóra jest elastyczna i dobrze nawilżona. Przeznaczony jest dla każdego typu skóry i włosów, ale szczególnie polecany przy bardzo suchej, uszkodzonej przez słońce, dojrzałej skórze. Działa hamująco na zapalenia, leczniczo, posiada lekki, naturalny faktor ochronny (1,5-2), zapobiega oksydacji emulsji i olejów przez co przedłuża ich ważność. Działanie lecznicze, ochronne w porównaniu z czystą witaminą E jest jednak słabsze.
Disodium EDTA: substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz. Pochodzenia chemicznego. Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Składnik używany także jako regulator lepkości w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa).
Panthenol (Pantenol): Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.
Ascorbic Acid (Witamina C): antyoksydant, regulator pH. Witamina C wzmaga odporność organizmu, ułatwia wchłanianie żelaza, jest niezbędna do utrzymania prawidłowego stanu tkanki łącznej; środek przeciwutleniający używany w celu opóźnienia, zahamowania lub zapobieżenia jełczeniu lub innym procesom niszczącym na skutek utleniania; substancja ochronna.
Methylchloroisothiazolinone: Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%.
Methylisothazolinone: konserwant. Substancja wywołująca alergie.
BHT: antyoksydant. Pochodzenia chemicznego. Silny przeciwutleniacz. Używany w celu opóźnienia, zahamowania, zapobieżenia jełczeniu lub innym procesom niszczącym na skutek utleniania. Substancja wywołująca alergie. Podejrzana o uszkadzanie płodu.
Parfume, Hexyl Cinnamal, Lyral, Limonene: substancje zapachowe, potencjalne alergeny.

Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

*****************************************************************************
Przy okazji wspomnę, że bawełniane rękawiczki Essence (ok. 8 zł) świetnie nadają się pod wszelkiego rodzaju maseczki/kremy do dłoni. Mają idealny rozmiar - nie ześlizgują się z dłoni, ale również nie czuć ucisku. Mogłyby być nieco dłuższe. Nie kurczą się w praniu a dłonie się w nich nie pocą. Jak najbardziej je polecam :) 


It seems a proper place and time to mention Essence gloves (circa PLN 8, available in Natura, Poland) :) I think they're worth buying to be used with hand masks. They're of just the right size, which means that they don't slip off your hands at night but they're not too tight either. I wouldn't mind if they were a little longer though. They don't shrink when washed. Your hands don't sweat. I like them :)

14 komentarzy:

 1. No niestety wykształconym osobom coraz trudniej znaleźć pracę ;) Ale praca barmanki jest bardzo fajna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam te rękawiczki i dobrze mi służą :) Co do łapek, to mogę Ci polecić maskę do rąk z Oriflame. Za niewiele drożej niż to, co dałaś za saszetkę Laury Conti, masz pełnowymiarowe opakowanie fajnego kosmetyku. Notabene właśnie zasiadam do notki o fajnych produktach Oriflame i początkowo chciałam opisać tam tę maskę, ale niestety mi się skończyła i nie jej zdjęć :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ech, też chciałam być tłumaczem :) Niestety wyszło trochę inaczej ;) Btw, jest taka maska do rąk Ziaja kozie mleko, nie próbowałam, ale moja mama jej używa na bardzo suche i zniszczone dłonie i bardzo ją sobie chwali :) nie wiem czy miałaś z nią może do czynienia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, teraz znajomość j. ang. to minimum... Niedługo żeby znaleźć pracę będzie trzeba znać minimalnie 5 języków :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Super wyglądaja te rekawiczki:D chyba muszę się za nimi zakręcić:D

  OdpowiedzUsuń
 6. rękawiczki ładne ;d
  widzę, że zmieniłaś rozstawienie szaty graficznej :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Maskę będę omijać szerokim łukiem, ale za to poszukam rękawiczek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydałaby mi się jakaś maseczka do dłoni. Bardzo lubię jak są dobrze nawilżona. :)
  Rękawiczki to też bardzo fajne rozwiązanie. :)

  www.sonnaille.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę sobie sprawić takie rękawiczki, choć zazwyczaj ściągam je przez sen ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Sunny, na swoją pracę nie narzekam, aczkolwiek trochę brakuje mi umysłowych łamigłówek :)

  opos, niestety nie znam żadnej konsultantki Oriflame

  a., nie miałam, ale rozejrzę się za nią, kiedy przyjadę do Polski :)

  Rebellious lady, w pracy tłumacza liczy się nie tylko dogłębna znajomość języka, ale również realiów panujących w anglojęzycznych krajach, kultury, literatury... wymieniać by można długo, ale w tej pracy nie chodzi o umiejętność "dogadania się" z klientem (wtedy możemy znać kilka języków na średniozaawansowanym poziomie) tylko o przełożenie nie tylko tekstu ale również całego kontekstu kulturowego... długo by pisać... chodzi mi o to, że lepiej jeśli tłumacz dobrze zna jeden język i posiada duzy zasób wiedzy na temat anglojęzycznych krajów niż zna kilka języków,a potem trzeba poprawiać jego błędy albo mamy rewelacje w stylu tłumaczeń umieszczonych na saszetkach roztańczonych maseczek dermiki

  Ewalucja, sprawdzają się :)

  Maggie, tak, teraz mogę dodawać bardzo duże, a zatem wyraźniejsze zdjęcia :)

  SheWoman, Sonnaille, kosodrzewino, warto wypróbować, dzięki rękawiczkom kremy/maski dogłębniej się wchłaniają :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kazda medytacja działa korzystanie :) Uziemienie odprowadza nadmiar energii, o ile go mamy, do ziemi. Jeśli jesteś np. rozgniewana i usiądziesz i się skoncentrujesz na pozytywnych emocjach i na uzdrawiającej energii ziemi, nawet jeśli nie uda Ci się wykonać uziemienia to i tak poczujesz się lepiej :) A uziemienie jest naprawdę bardzo dobra rzeczą.

  OdpowiedzUsuń
 12. Aaaaaaaale mnie kusicie tymi rekawiczkami Essence:D

  OdpowiedzUsuń
 13. fajne rękawiczki :) ja bym pewnie w nich nie zasnęła...
  moja mama po przyjeździe z robót zagranicznych też ma dłonie i stopy w stanie tragicznym, więc zawsze zamawia wieczory w domowym spa :) ostatnio kupiłam jej maskę z peelingiem do rąk Perfecty i nie była to jakaś super wypasiona rewelacja, ale dłonie wyglądały dużo lepiej. wersja do stóp również dała radę.
  na maskę skusił się również tato i połączenie maski, codziennego masowania oliwką i zaganiania do kremowania plus olejek do skórek z Sensique zdziałały cuda :) teraz muszę tylko zmusić go do używania kremu i olejku jak nie stoję nad nim z batem :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Też by mi się przydały ;) ostatnio nawet zastanawiałam się nad takimi, ale w końcu odpuściłam.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...