niedziela, 16 października 2011

Dax Cosmetics, Perfecta Oczyszczanie, peeling drobnoziarnisty / small-grain face scrub

Na KWC produkt zbiera pozytywne recenzje. Czy podzielam zdanie wielu zadowolonych użytkowniczek?

 • Dostępność: drogerie.
 • Cena: ok. 2 zł/10 ml; ok. 12 zł/60 ml.
 • Pojemność: do wyboru saszetka o pojemności 10 ml lub tubka o pojemności 60 ml.
 • Dla: suchej i normalnej skóry.
 • Kolor: niebieski (barwnik w składzie).
 • Zapach: świeży, kojarzy mi się z męską wodą toaletową.
 • Konsystencja: jakby żelowa? z wieloma małymi drobinkami, których nie widać, kiedy patrzy się na produkt, ale czuć je, kiedy się go używa.
 • Wydajność: bardzo dobra, do wymasowania twarzy używam kropli wielkości ziarna grochu.
 • Podrażnienia: tu muszę uważać - mam cerę naczynkową i policzki niestety mi się zaogniają, jeśli masuję je zbyt intensywnie :( Myślę, że osoby o mniej wrażliwej cerze nie będą mieć żadnych problemów.
 • Skład: bardzo dobry - analiza poniżej.
 • Działanie: peeling dobrze oczyszcza pory i świetnie ściera martwy naskórek. Drobinki może i są małe, ale ostre. Skóra po użyciu produktu jest gładziutka i promienna. Do tego peeling nie powoduje nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry - czego chcieć więcej?
Mam cerę naczynkową i z peelingami muszę uważać - staram wybierać się te delikatne. Wiem, że powinnam stosować peelingi enzymatyczne, ale one niestety nie dają mi takiego poczucia porządnego oczyszczenia jak peelingi mechaniczne. Peeling drobnoziarnisty Perfecty to świetny produkt - bardzo dobrze działa, a do tego ma przyzwoity skład. Niestety jest dla moich naczynek zbyt inwazyjny, nawet jeśli masuję policzki delikatnie (a nie mogę pomijać policzków, bo tam od czasu do czasu pojawiają się u mnie suche skórki). Dlatego serdecznie polecam ten produkt nie-naczynkowcom i nie-wrażliwcom - na pewno warto go wypróbować. I tu dobra wiadomość - peeling można kupić zarówno w saszetce (świetny pomysł, jeśli ktoś chce produkt przetestować bez inwestowania w pełnowymiarowe opakowanie, ja tak właśnie zrobiłam) lub w tubce - podoba mi się taka polityka firmy :)Today I'm going to review another Polish product. I know I review a lot of products which are not available in the UK but you have to know that I'm a fan of the Polish cosmetics industry...
 • Availability: Polish chemists'.
 • Price: circa PLN 2/10 ml; circa PLN 12/60 ml.
 • Volume: you can either buy a sachet of 10 ml or a 60 ml tube.
 • What: small-grain face scrub for normal and dry skin.
 • Hue: blue.
 • Fragrance: very fresh, I have associations with an eau de cologne.
 • Consistency: of a gel? with a lot of small grains.
 • You need a drop of the size of a garden pea for one application.
 • Irritations: my skin is prone to spider veins so I have to be extrememly careful - if I massage my skin too enthusiastically with the scrub, my cheeks get really red :( However, I think that it will not be the case in people without such problems.
 • List of ingredients: quite impressive.
 • Effects: the scrub cleanses your pores and gets rid of the dead skin cells. The grains are small but sharp. The product leaves your skin very smooth and radiant. It doesn't dry your skin.
My skin is prone to spider veins. Therefore, I have to be very careful when it comes to scrubs - I tend to use the delicate ones. I know I shouldn't use scrubs at all but nothing else removes dead skin cells this effectively. Perfecta's small-grain scrub is great - it works and the list of ingredients is more than decent. Unfortunately, it's just too sharp for my spider veins. Therefore, I recommend this scrub to anyone without such skin problems and to anyone who doesn't have sensitive skin. You can either buy, like me, a sachet (just to try the product) or the whole tube - a brilliant policy of the brand:)


 
Skład:

Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji


Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Cocamidopropyl Betane: substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli.. Kokamidopropyl betaina jest bezpiecznym składnikiem stosowanym przede wszystkim w produktach spłukiwanych. Ze względu na właściwości myjące nie ma zastosowania w produktach pozostających na skórze.
Polyethylene (Polietylen): Substancja stosowana jako ścierniwo. Stosowany w pilingach jako substancja ścierająca zrogowaciały naskórek, a także w pastach do zębów. Polietylen niskocząsteczkowy tworzy na powierzchni skóry i włosów film, który ogranicza nadmierną utratę wody z powierzchni, dzięki czemu kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza naskórek i włosy. Modyfikator reologii - wpływa na konsystencję, powoduje wzrost lepkości fazy olejowej preparatu.
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
PVM/MA Decadiene Crosspolymer: lepiszcze, tworzy ochronny film na skórze, kontroluje lepkość.
Butylene Glycol: humektant, środek rozpuszczający. Substancja wchodząca w skład naturalnego czynnika nawilżającego. Używany jest jako środek ekstrakcyjny dla roślin, do produkcji ekstraktów roślinnych. Ma działanie lekko konserwujące.
Rosa Gallica Flower Extract: ekstrakt z róży Rosa Gallica -jest niezwykle bogaty w bioflawonoidy oraz lotne olejki eteryczne. Działa antyseptycznie, nawilżająco i tonizująco. Łagodzi podrażnienia, nie narusza naturalnego płaszcza ochronnego skóry, a cera uzyskuje iście różaną świeżość. (http://www.alina.com.pl/index.php?page=Structure&id=20)
Silica (Krzemionka): Substancja czyszcząca i polerująca w pastach do zębów. W kosmetykach przeznaczonych do cer przetłuszczających się i mieszanych wykorzystywana jako substancja matująca. Popularny wypełniacz. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyków pudrowych, poprawia ich przyczepność oraz ułatwia rozprowadzenie. Stabilizator emulsji (np. kremów), przedłuża trwałość kosmetyków, zapobiega przed rozwarstwianiem. Wykorzystywany jako modyfikator reologii, wpływa na konsystencję kosmetyku, zwiększając lepkość.
Sea Salt: Sól morska ma działanie relaksujące i uspokajające. Wykorzystywana jest także w leczeniu dermatologicznym, gdyż działa przeciwzapalne i antybakteryjne. Kąpiel z dodatkiem soli morskiej wygładzi skórę oraz uspokoi ją. Natomiast włosy z tendencją do falowania spryskane wodą z solą morską nabiorą naturalnego skrętu. (http://www.twoja-kosmetyczka.pl/artykul/pielegnacja-ciala/303,domowe-spa.html)
Lactose: humektant.
Cellulose: Celuloza występuje w rolinach, jako ważny produkt asymilacyjny wzmacniający ich strukturę. W kosmetyce pochodne dodają konsystencji, wygładzają i zmiękczają skórę. (http://www.channoine.pl/html/de_wirkstofflexikon_c.html)
Hydroxypropyl Methylcellulose: lepiszcze, stabilizator emulsji, tworzy ochronny film na skórze, kontroluje lepkość, substancja antystatyczna.
Tocopheryl acetate (Tokoferol acetat): Antyoksydant. Pochodzenia różnego. Vitamina E otrzymywana najczęściej syntetycznie, związana z estrem kwasu octowego (dla lepszej stabilności). Ceniony za swoje właściwości wolnorodnikowe (zwalcza wolne rodniki), które powstają np. poprzez promieniowanie UV, zatem zapobiega niszczeniu cząsteczek komórek tłuszczowych. Wygładza zmarszczki (zapobiega ich pogłębianiu), sprawia, że skóra jest elastyczna i dobrze nawilżona. Przeznaczony jest dla każdego typu skóry i włosów, ale szczególnie polecany przy bardzo suchej, uszkodzonej przez słońce, dojrzałej skórze. Działa hamująco na zapalenia, leczniczo, posiada lekki, naturalny faktor ochronny (1,5-2), zapobiega oksydacji emulsji i olejów przez co przedłuża ich ważność. Działanie lecznicze, ochronne w porównaniu z czystą witaminą E jest jednak słabsze.
Retinyl Palmitate: kondycjonuje skórę, wystawiona na działanie promieni UV substancja może zniszczyć DNA komórek i spowodować mutacje genów, co może doprowadzić do raka.
Panthenol (Pantenol): Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.
Allantoin (Alantoina): Substancja chroniąca skórę przed drobnymi uszkodzeniami, zranieniami, otarciami i oparzeniami słonecznymi. Kremy z alantoiną polecane są osobom z trądzikiem i widocznymi na skórze konsekwencjami zmian trądzikowych w celu ich likwidacji. Nadaje się również dla dojrzałej, suchej skóry, znajduje zastosowanie w produktach do pielęgnacji niemowląt. Także składnik preparatów do higieny jamy ustnej. Alantoina wygładza, leczy rany, łagodzi podrażnienia, pobudza tworzenie się komórek, uważana jest za dawcę wilgoci.
Sodium Hydroxide: regulator pH. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu.
Disodium EDTA: substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz. Pochodzenia chemicznego. Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Składnik używany także jako regulator lepkości w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa).
Methylchloroisothiazolinone: Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%.
Methylisothazolinone: konserwant. Substancja wywołująca alergie.
2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol: konserwant. Może wytworzyć nitrozaminy. Związek halogenoorganiczny, zawiera pochodne formaldehydu.
Parfum: substancja zapachowa.
CI 42090: barwnik.

Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

17 komentarzy:

 1. Robisz, kochana, świetną robotę z podawaniem składów a takiej formie (zielony, żółty, czerwony). Super! Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 2. kilka razy nad nim sie zastanawiałam ;) peelingi ostatnio bardzo mi sie przydają..

  OdpowiedzUsuń
 3. ja go uwielbiam, od kilku lat moje must have! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam go kiedyś kupić, ale wydaje mi się, że za taką cenę jest go za mało, porównując, np. do peelingu morelowego sorayi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Perfecta po raz kolejny spisała się na medal! :) Ja niestety też jestem naczynkowcem. :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie wygląda, ale chyba wolę w większych opakowaniach peelingi .

  OdpowiedzUsuń
 7. Zostałaś otagowana, zapraszam do zabawy :)
  http://caathy-kasia.blogspot.com/2011/10/tag-tell-me-about-yourself-award.html

  OdpowiedzUsuń
 8. dziękuję za komentarz :)
  _
  moja cera nie lubi peelingów gruboziarnistych, a enzymatyczne rzeczywiście działają tak 'nie do końca' więc może się skuszę na ten :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Krzykla, cieszę się, że analizy Ci odpowiadają :)

  Agnieszko, możesz kupić saszetkę na wypróbowanie, polecam :)

  Aagniieszka, nie dziwię się :)

  Lissa, nie wiem, nigdy nie miałam peelingu z Sorayi

  Sonnaille, lubię Perfectę :) witaj w klubie :(

  Caathy, na zdjęciach widać zawartość dwóch saszetek przelaną do słoiczka; można kupić 60 ml tubę, o czym zresztą napisałam

  Lady, :) moim też byłby, gdyby nie naczynka :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Podziwiam Cię za Twoje recenzje, wszystkie bardzo szczegółowe i niezwykle przydatne :) a na maliny niestety jestem uczulona od dziecka, żałuję strasznie bo na pewno są pyszne. Dobrze,że mogę chociaż jeść truskawki ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam ten peeling :) jak i gruboziarnisty - mam oba, w tubkach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Paulino, cieszę się, że recenzje są przydatne, zwłaszcza, że spędzam nad nimi wiele czasu :)

  Viollet, wiem - pamiętam Twoje recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. lubię ten peeling, chociaż zazwyczaj zużywam góra 2 saszetki i daję sobie spokój - ostatnio zauważyłam, że trochę mnie wysuszył.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...