Tłumaczeń na razie brak a spodziewany nawał pracy jakoś jeszcze mnie nie dopadł. Ale boję się, że co się odwlecze... W każdym bądź razie kupiony czas wykorzystuję na pisanie, czyli to, co ostatnio kocham najbardziej :)
Dziś dalej o poszukiwaniu kremu idealnego, bo w "moim" Superdrugu nie ma kremów Garniera z serii Nawilżająca Pielęgnacja :( W ogóle wybór kremów do rąk jest mocno ograniczony. Po wykończeniu kremu Dove przyszedł czas na Niveę:
Well, although I was promised some translation jobs, I didn't receive any so far. And, surprisingly, I'm not that busy at my regular work so I have some time do what I like doing best - writing for you :)
Having finished my Dove hand cream I bought one by Nivea.Unfortunately, my local Superdrug doesn't sell my favourite creams by Garnier :(
Krótka charakterystyka:
Krótka charakterystyka:
- pojemność: 100 ml
- cena: 3 - 3,50 funta
- kolor: biały
- zapach: typowy dla Nivei
- konsystencja: ani rzadka, ani gęta, dość treściwa
- opakowanie: standardowa tubka z wygodnym wieczkiem na zatrzask (takie lubię najbardziej)
- krem lubi zbierać się i zasychać u ujścia tubki - duży minus
- obietnice producenta:
Short characteristics:
- volume: 100 ml
- price: £3 - 3.50
- colour: white
- scent: typical of Nivea products
- formula: neither thin nor thick, quite rich
- packaging: typical tube
- the cream tend to gather and dry around the hole - I hate that
- manufacturer's promises:
W moim wolnym tłumaczeniu: "Odżywczy krem do rą Nivea Hand to bogaty, ale szybko wchłaniający się krem, który zmiękcza i odżywia suche dłonie. Przy codziennym używaniu zwiększy się elastyczność skóry, a dłonie i skórki będą gładkie i miękkie. Specjalna formuła zawiera:
- naturalne minerały i taurynę, aby zwiększyć naturalną produkcję nawilżenia skóry
- witaminy B5 i F, aby intensywnie i na długo odżywić dłonie
- olej z orzchów Macademia, aby złagodzić i odżywić suchą skórę dłoni i skórki wokół paznokci."
- działanie: krem jest dość bogaty, ale nie powiedziałabym, że szybko się wchłania, wrecz przeciwnie. Jeśli damy go jednorazowo za dużo, pozostawi na skórze tłusty, świecący się film. Nie nawilża dłoni długotrwale - daje raczej doraźny efekt, czyli do pierwszego kontaktu dłoni z wodą. Potem należy ponowić aplikację. Na samym początku użytkowania moja skóra i skórki wokól paznokci rzeczywiście były w lepszej kondycji, ale mam wrażenie, że po kilkunastu dniach używania dłonie przyzwyczaiły się do kremu i produkt przestał działać. Ciągle czuję potrzebę nawilżenia dłoni a skórki obecnie są w tragicznym stanie.
- w składzie obok całkiem przyjemnych składników znalazłam aż 10! składników zapachowych. Po co aż tyle? To chyba gruba przesada...
- does it work? Well, it is true that the cream is rich but it doesn't absorb quickly. When you apply too much cream at once, it will leave a greasy, shiny film on your hands. It doesn't moisturise your skin for long - the effect lasts till the contact with water. When I first started using this product, my hands and cuticles were nourished but, a fortnight later, my hands sort of got used to it and the cream no longer works. Not to mention that my cuticles are in a disastrous state.
- the list of ingredients features 10! fragrance ingredients. Why so much?
Jak widać kremu idealnego nie znalazłam, a dziwnie tak z Polski kremy do rąk przywozić. Ale pewnie na tym się skończy...
Skład / Ingredients:
Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe
Woda: środek rozpuszczający.
Gliceryna: humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Myristyl Alcohol: stabilizator emulsji, substancja zapachowa, emolient, regulator lepkości.
Palmitynian cetylowy: wosk, emolient. Substancja dająca konsystencję w emulsji. Środek natłuszczający, wygładzający, nadający skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Kwas stearynowy: emulgator, stabilizator emulsji, tensyd. Ma własności aktywnie myjące, gruntownie oczyszcza skórę. Chroni przed wysuszeniem.
Myristyl Myristate: lipid, emolient, środek zmętniający. Daje również konsystencję w emulsjach i szminkach. Jest składnikiem natłuszczającym, nawilżającym, wygładzającym, zapewniającym prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka.
Cera Microcristallina (Woski parafinowe): lipid, stabilizator emulsji, regulator lepkości, substancja wiążąca, środek zmętniający. W wyższych stężeniach jest komedogenny.
Glyceryl Stearate SE: emulgator.
Olej z orzechów makadamia: Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy. Powstały film, wygładza powierzchnię naskórka i włosów.
Pantenol: Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę,: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości. Humektant.
Taurine: substancja zapachowa.
Maris Sal: nawilża skórę.
Dimethicone: Emolient tzw. suchy, niekomedogenny (nie powoduje powstawania zaskórników), czyli tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia.
Hydrogenated Coco-Glycerides (Glicerydy kokosowe): źródło NNKT bogatych w kwasy omega3 i omega6 niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Zapewniają wysoką efektywność ochrony warstwy lipidowej naskórka (Ziaja)
Paraffinum Liquidum (Olej parafinowy): lipid, emolient, substancja antystatyczna, środek rozpuszczający. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Użyta w dużych dawkach tworzy tłusty film, powodując zatykanie porów, przez co skóra pozostaje bez dostępu tlenu. "Zachowanie się" skóry po użyciu oleju parafinowego zależne jest od czystości oleju.
Sodium Carbomer:stabilizator emulsji, tworzy na skórze warstwę okluzyjną (pośrednie działanie nawilżające), regulator lepkości.
Trisodium EDTA: składnik chelatujący.
Phenoxyethanol (Fenoksyetanol): pochodzenia chemicznego. Ciecz o mocno kwiatowym zapachu, lekko rozpuszczalna w wodzie, dodawana do kosmetyków jako środek konserwujący. Najczęściej używana jako substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów (parabeny) lub wspomagająca ich działanie (methyldibromo glutaronitrile). Maksymalne dopuszczalne stężenie to 1%. Działa w środowisku kwaśnym (pH).
Methylparaben, Propylparaben: konserwanty. Środki wywołujące alergie.
Parfum: substancja zapachowa.
Limonene, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3 Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal: substancje zapachowe. Potencjalne alergeny.
Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com
Ja jestem przywiązana do kremu do rąk Joanny z apteczki babuni :)
OdpowiedzUsuńwłaśnie czytałam Twojego posta i zostawiłam do niego komentarz na innym blogu :P zamotałam się trochę...
OdpowiedzUsuńna skórki pomaga wazelina. próbowałam też smarować je oliwą z oliwek i efekty są, ale strasznie się można przy tym ubabrać... rzadko który krem do rąk naprawdę pielęgnuje skórki, a przynajmniej ja się jeszcze z takim nie spotkałam :)
a w ogóle jakie masz ładne zdjęcie profilowe teraz :>
FOOOU, jeszcze nie miałam przyjemności, ale lubię testować kosmetyki, więc będę o nim pamiętać :)
OdpowiedzUsuńa., :) zdarza się :) wazelina z Superdruga nie pomaga, ale kupiłam krem do skórek Essence, zobaczymy, czy coś pomoże :)
ja właśnie nie lubię oleistych mazi, nie można nic rękami robić...
dziękuję :) chciałam jakieś kolorowe zdjątko, ale jeśli uda mi się cyknąć ładniejsze, to jeszcze zmienię :D
Po co tyle substancji zapachowych? Przecież krem nie jest po to, żeby go wąchać :)
OdpowiedzUsuńNo właśnie, od razu rzuciło mi się w oczy nowe zdjęcie profilowe :)
OdpowiedzUsuńJa jakoś nie mogę się przywiązać do jednego kremu do rąk i cały czas kupuję nowe, nawet jeśli jakiś mi podpasował. Ale faktycznie trzeba znaleźć coś, do zadań specjalnych, kiedy zwykłe mizianie się nie wystarczy ;)
Buziaki! :*
oooo fajnie że sie tak znasz na tym :) Ze tak porafisz to rozłożyć na części ^^ Ja mam krem z essence i jest raczej przeciętny, tak na moje oko :)Ja używam czystego masła Shea i jest dla mnie jak narazie najlepsze.
OdpowiedzUsuńRebellious lady, dokładnie :)
OdpowiedzUsuńkosodrzewino :) ja też ciągle jakieś inne kremy kupuję, nie mam ulubionego póki co :)
Nilral, nie znam się na składach, korzystam z wiedzy innych :) mi niestety masło shea nie służy :(
bardzo fajny jak dla mnie jest silicone glove avon : d , bardzo tani i wydajny w dodatku ; D
OdpowiedzUsuńzapraszamy na bornto-bebad.blogspot.com
gliceryna na drugim miejscu- to dlatego przy kontakcie z wodą nawilżenie znika..szkoda, bo już się zainteresowałam, gdyż moje poszukiwania idealnego kremu do rąk również trwają pełną parą
OdpowiedzUsuń