Jako maseczkomaniaczka przychodzę dzisiaj z kolejną maseczkową recenzją :)
As you may have noticed, I have a thing for face masks so today's post about one (again) :)
Dziś na tapecie:
Ogólna charakterystyka:
- cena: ok. 1,50 zł
- dostępność: drogerie
- pojemność: 7 ml
- kolor: szary brąz z nutką zieleni
- konsystencja: gęstawego kremu
- wydajność: jedna saszetka wystarczyła mi na dwie (dość oszczędne) aplikacje
- zapach: słodki, czekoladowo-migdałowy
- właściwości: maseczka bardzo łatwo się rozprowadza na twarzy, nie zastyga w suchą skorupę, nie ściąga twarzy, po aplikacji nie odczuwa się szczypania/pieczenia, maskę łatwo się zmywa
- działanie: czy maseczka uzupełnia niedobór substancji odżywczych nie jestem w stanie sprawdzić (bo jak?); maseczka na pewno ładnie zmiękcza naskórek, dość dobrze nawilża (na tą porę roku nawilżenie jest OK, ale zimą będzie za słabe), skóra jest przyjmenie miękka i gładka w dotyku a jej kolor - wyrównany; co do wygładzania zmarszczek i efektu liftingującego nie mogę się wypowiedzieć - zmarszczki mam, póki co, tylko mimiczne, a tych wygładzić maseczką się nie da a moja skóra, na szczęście, nie jest wiotka
- podsumowanie: myślę, że za tą cenę maskę warto wypróbować. Cudów nie czyni, ale ma ładny zapach i pozostawia skórę miękką, gładką, a także wyrównuje jej koloryt. Nawilżenie mogłoby być nieco mocniejsze.
Miałyście do czynienia z tą maseczką? Jakie były Wasze wrażenia?
Short characteristics:
- price: PLN 1.50
- availability: chemists', Poland
- volume: 7 ml
- colour: greyish brown with a hint of green
- consistency: of a thick cream
- one sachet contains enough product for 1-2 applications
- scent: sweet, the mask smells of chocolate and almonds
- properties: the mask is easy to apply, it doesn't dry to look like a dry mud on your face, there is no irritation/burning sensation after the application, it's easy to wash off
- effects: I don't know if this mask is truly nourishing (how do you check that?), what I know is that it left my skin soft, a little moisturised (it's not moisturising enough for winter though), smooth to touch, as well as evening its tone out; I don't know if the mask helps with wrinkles as I don't have much of those yet
- to sum up: considering the price the mask is worth trying. It doesn't work wonders, but it has a nice smell and it leaves your skin soft and smooth to touch. It could have been a little more moisturising.
Skład:
Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji
Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Canola Oil (Olej Canola): wytłaczany z rzepy olejnej brassica rappa. Zawiera 77% procent kwasu oleinowego. Posiada właściwości przeciwzapalne, chroni skórę przed stresem środowiskowym i oksydacyjnym. Stosowany w kosmetykach dla cer wrażliwych, w kosmetykach dla dzieci, w kosmetykach przeciwsłonecznych. (http://www.kosmetyka.eu/olej-canola.html)
Cetearyl Ethylhexanoate: emolient. Substancja stwarzająca na skórze efekt odpychający wodę, tworzy film, który chroni przed wysuszeniem. Jest środkiem natłuszczającym, nawilżającym, wygładzającym, zmiękczającym, zapewniającym prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka.
Illite (Illit): zielona glinka; posiada wyjątkowe właściwości wchłaniania zanieczyszczeń i sebum.
Octyldodecanol: Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli wygładza i zmiękcza. Poprawia właściwości aplikacyjne, stabilizuje emulsję.
Glyceryl Stearate (Stearynian glicerolu): Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emulgator W/O. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
PEG-100 Stearate: emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzanie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Cetyl Alcohol (Alkohol cetylowy): emulgator, wosk, emolient, regulator lepkości. Pochodzenia różnego. Stosowany przy tłustej, zanieczyszczonej skórze. Używany w kremach do rąk, płynach do mycia twarzy, peelingach, odżywkach i maskach dla każdego typu włosów. Dzięki niemu emulsje dobrze się rozprowadzają i wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu. Składnik o właściwościach wygładzających.
Hydrogenated Coco-Glycerides: Nasycony olej kokosowy. Wiąże wilgoć na powierzchni skóry. Nadaje konsystencję. (http://www.helifarm.pl/leksykon/23)
Dimethicone (Polidimetylosiloksan): Emolient tzw. suchy, niekomedogenny. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Ponadto jest to substancja przeciwpienną, czyli gasi pianę w preparatach do mycia. Polidimetylosiloksan jest substanjcą transparentną, która nie wykazuje działania toksycznego. Ponadto z powodu dużych cząsteczek nie penetruje w głąb skóry.
Polyacrylamide (Poliakrylamid): substancja ochronna, żelująca, antystatyczna, wiążąca.
C13-14 Isoparaffin: środek rozpuszczający, emolient. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Laureth-7: tensyd, emulgator. Składnik używany jako emulgator i środek aktywnie myjący, odpowiedzialny za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Titanium Dioxide (Dwutlenek tytanu): barwnik, filtr przeciwsłoneczny, środek zmętniający.
Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract: wyciąg z nasion migdału. Pochodzenia roślinnego. Migdał zawiera 80% kwasu olejowego (oleinowego), 15% kwasu linolowego, 3-5% kwasu palmitynowego, 20% białka, składniki mineralne takie jak: potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez, witaminy: E, PP, z grupy B. Nadaje się dla każdej skóry. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, zapewniającą ochronę. Rozprowadzony na skórze nie daje efektu ciężkości, jest dobrze wchłaniany, nie lepi się. Polecany szczególnie do pielęgnacji skóry dziecka. Działa łagodnie, nie drażni i uspokaja.
Panthenol (Pantenol): Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.
Tocopheryl acetate (Tokoferol acetat): Antyoksydant. Pochodzenia różnego. Vitamina E otrzymywana najczęściej syntetycznie, związana z estrem kwasu octowego (dla lepszej stabilności). Ceniony za swoje właściwości wolnorodnikowe (zwalcza wolne rodniki), które powstają np. poprzez promieniowanie UV, zatem zapobiega niszczeniu cząsteczek komórek tłuszczowych. Wygładza zmarszczki (zapobiega ich pogłębianiu), sprawia, że skóra jest elastyczna i dobrze nawilżona. Przeznaczony jest dla każdego typu skóry i włosów, ale szczególnie polecany przy bardzo suchej, uszkodzonej przez słońce, dojrzałej skórze. Działa hamująco na zapalenia, leczniczo, posiada lekki, naturalny faktor ochronny (1,5-2), zapobiega oksydacji emulsji i olejów przez co przedłuża ich ważność. Działanie lecznicze, ochronne w porównaniu z czystą witaminą E jest jednak słabsze.
Phenoxyethanol, Metylparaben, Propylparaben: konserwanty, substancje wywołujące alergie.
2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol: konserwant. Może wytworzyć nitrozaminy. Związek halogenoorganiczny, zawiera pochodne formaldehydu.
Diazolidinyl Urea: konserwant. Może wydzielić formaldehyd w produkcie lub na skórze.
Parfum: substancja zapachowa.
Citric Acid (Kwas cytrynowy): zmiękczacz, konserwant, regulator pH, środek wybielający. Pochodzenia roślinnego. Naturalny ekstrakt owoców cytrusowych. Substancja występująca we wszystkich organizmach żywych. Szeroko stosowany w kosmetyce jako środek wspomagający działanie innych składników aktywnych. Składnik pomocniczy w ustawieniu wartości pH. Substancja maskująca (związki organiczne), którą dodaje się do środków kosmetycznych, aby mogła wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Citric Acid należy do kwasów AHA i działa na skórę lekko złuszczająco, dlatego też używany często w peelingach jako jeden ze składników.
Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com
Mam pomysł- możesz zrobić notkę, w której zestawisz ze sobą wszystkie maseczki ziaji? Bo ja dalej nie wiem, którą wybrać :P
OdpowiedzUsuńteż ją używałam i nawet jest w porządku. Używałam też ten nawilżającej i ona również jest niczego sobie. Jakiś cudów nie zdziała, ale do pielęgnacji co jakiś czas jest wystarczająca.
OdpowiedzUsuńkosodrzewino, nie ma sprawy, napiszę jak tylko znajdę więcej czasu :)
OdpowiedzUsuńAktualnaa, żadna z nich cudów nie zdziałowuje, ale są ok :)
Julia, dziękuję :*
Ja używałam tych z AVONu maseczek ;). Ale z Ziaji podobno kosmetyki są dobre. Zapraszam do mnie.
OdpowiedzUsuńMiałam tą maseczkę i szczerze była taka całkiem całkiem ale bez szału z resztą zrobię notkę na blogu maseczkach z ziaji
OdpowiedzUsuńNaszczęście to tylko kolorówka z reszty jestem mega zadowolona xD nie wiem do końca jak ma się męska częśc ponieważ moje szczęście goli się raz na tydzień Jakoś tak więc będzie trzeba cierpliwie poczekać
OdpowiedzUsuńJa osobiście jestem fanką tej maseczki. Delikatnie wysusza, a nie przesusza skórę, wyrównuje koloryt i nawet nie śmierdzi jak większość znanych mi masek. Ja polecam:)
OdpowiedzUsuńO jeszcze jej nie wypróbowałam. Chwilowo stawiam na maseczki Avon'u ale chyba warto tę wypróbować :)
OdpowiedzUsuńNaprawde jesteś moją królową maseczkową ;)
OdpowiedzUsuńTeż jestem ciekawa takiego zestawienia masek z Ziaji i btw. śliczne zdjęcie profilowe :)
Uwielbiam maseczki z Ziaji! Ta z brązową glinką to moja faworytka razem z nawilżającą :))
OdpowiedzUsuńSunny, wspominałaś już :)
OdpowiedzUsuńYasminello, ja też napiszę zbiorczą notkę :)
Pretty liar, jak to wysusza? Moim zdaniem jest dużo ładnie pachmących maseczek :)
Cookie, spróbuj :)
Lady, :) zestawienie będzie :) dziękuję :*
Malinowy Kuferek, ja najbardziej lubię maskę anty-stress :)
Ciągle gdzieś czytam o maseczkach z tej serii, muszę w końcu sama wypróbować! ;)
OdpowiedzUsuń