czwartek, 5 maja 2011

Bioderma, Hydrabio, Moisturising mask, sensitive, dehydrated skin (maseczka nawilżająca dla wrażliwej, odwodionej skóry)

Bohaterkę dzisiejszego posta znalazłam w paczuszce od Hexxany. Na wizażu wyczytałam, że można ją dostać w 75 ml opakowaniu za 66-78 zł. Ja miałam próbkę o pojemności 8 ml. Wystarczyła mi na 2 zastosowania.

This mask was a gift from Hexxana. I have read that it comes in 75 ml tube which costs around PLN 66-78. Hexxana sent me an 8 ml sample which contained enough product for two applications.


Informacje ogólne:
 • kolor: biały
 • zapach: bardzo delikatny, ledwie wyczuwalny
 • konsystencja: dość rzadki krem

General information:
 • colour: white
 • scent: very delicate
 • formula: quite thin cream

Z wizażu:
"Hydrabio Masque - zawiera kompleks Aquagenium, który działa dogłębnie generując nawilżanie skóry. Kompleks ten pobudza działanie komórek skóry, reaktywuje naturalny proces nawilżania skóry i pomaga zatrzymać wodę w jej powierzchniowych warstwach. Hydrabio Masque przynosi natychmiastowe ukojenie odwodnionej skórze i głębokie nawilżanie już po pierwszej aplikacji. Efekt nawilżenia jest długotrwały, dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka, delikatna i odzyskuje swój blask.
Maseczka przeznaczona jest do skóry odwodnionej i wrażliwej. Doskonale nawilża i regeneruje skórę po kuracjach wysuszających, po ekspozycji na słońce i korzystaniu z solarium."

Maseczkę łatwo się rozprowadza, nie ścieka po twrzy. Równie łatwo ściera się ją płatkiem kosmetycznym po przepisowych 10 minutach. Po starciu płatkiem skóra jest miła w dotyku, matowa (a zazwyczaj świecę się po nawilżających maskach) i wydaje się być nawilżona. Maseczka nie pozostawia również tłustej, lepkiej warstwy. Nie wysypało mnie po niej. Dlaczego zatem nie śpiewam peanów na jej cześć? Spójrzcie na skład: jest w nim mnóstwo silikonów. Silikony dają złudne poczucie wygładzenia, ale czy są takie dobre dla naszej skóry? A zwłaszcza dla skóry wrażliwej? Nie jestem tego taka pewna. Poza tym może i mnie po tych dwóch razach nie wysypało, ale z doświadczenia wiem, że silikony mnie zapychają, więc nie wiem jak by to było, gdybym posiadała pełnowymiarowe opakowanie i stosowała produkt regularnie. Do tego w obecnej porze roku moja skóra jest w dość dobrej kondycji - nie miałam suchych skórek ani tego typu problemów - więc niestety nie wiem, czy maska by sobie z nimi poradziła. Cieszę się, że mogłam ją przetestować, ale tyle silikonów w składzie skutecznie i nawet bardziej niż wysoka cena zniechęca mnie do kupna pełnowymiarowej tubki... 

It's very easy to apply the mask. Even if, as I said, it's quite thin, it stays put wherever you applied it. It is also easy to wipe it off with a cotton pad after suggested 10 minutes. It leaves your skin nice to touch, smooth, and mattified (which surprised me as most of the moisturising masks leave my skin shiny). The skin seems to be moisturised. Also, there is no sticky, oily film. I didn't experience any breakout. Why, therefore, is this review so lukewarm? Well, I took a good look at the list if ingredients and found a lot of silicones. I'm not so sure if they're good for our skin on the long run. I'm not sure they're good for sensitive skin. What is more, silicones tend to block my pores, which usually results in pimple fields on my face. Would that happen if I used this product regularly? It might.
This time of year my skin is in good condition. I don't have any patches of dry skin on my face or any such problems so I don't know if this mask would help with those. As happy as I am that I had a chance to try this product, the list of ingredients (even more than the price) kind of discouraged me to even consider buying this mask... 
Skład:
zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji

Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Cyclomethicone: środki rozpuszczające, regulatory lepkości, emolienty, substancje antystatyczne. Pochodzenia chemicznego. Substancja o wielostronnym zastosowaniu/działaniu: ma za zadanie regulować lepkość w końcowym produkcie (zmniejszać lub podwyższać); zapewnia prawidłową ochronę, nawilżanie i natłuszczanie; jako środek rozpuszczający wykorzystywany do rozpuszczenia określonej substancji; w produktach do pielęgnacji włosów ma za zadanie ułatwić rozczesywanie i zapobiegać elektryzowaniu się włosów. Bazuje na silikonie.
Dicaprylyl Ether: Emolient suchy. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające). Powstały film kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nie pozostawia uczucia tłustości na skórze, pozostawia matowy film. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku - bardzo dobrze rozprowadza się na skórze. Ponadto pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych (nierozpuszczalnych w wodzie) stosowanych w kosmetykach.
Dimethicone (Polidimetylosiloksan): Emolient tzw. suchy, niekomedogenny. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Ponadto jest to substancja przeciwpienną, czyli gasi pianę w preparatach do mycia. Polidimetylosiloksan jest substanjcą transparentną, która nie wykazuje działania toksycznego. Ponadto z powodu dużych cząsteczek nie penetruje w głąb skóry.
Xylitol: substancja smakowa, humektant.
Glycol Palmitate: pochodzenia chemicznego. Emulgator, substancja zmętniająca.
Corn Starch Modified: tworzy na skórze ochronny film, kondycjonuje skórę, reguluje lepkość produktu.
Arachidyl Alcohol: Pochodzenia różnego. Półsyntetyczny składnik uzyskiwany z naturalnego kwasu tłuszczowego. Substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, zapewniająca ochronę. Nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Xylitylglucoside: humektant.
Anhydroxylitol: humektant.
Niacinamide (witamina PP): może działać regulująco na aktywność gruczołów łojowych.
Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract (ekstrakt z owoców jabłka): źródło alfa-hydroxykwasów, działanie rozjaśniające, nawilżające (http://cozakrem.pl/Details/Folcin-Advanced.html)
Rhamnose: substancja smakowa, zapachowa, humektant.
Laminaria Ochroleuca Extract: kondycjonuje skórę.
Cyclopentasiloxane: silikon. Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli zmiękcza i wygładza. Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - zapewnia łatwiejszą aplikację i rozprowadzanie preparatu na skórze i włosach.
Glyceryl Stearate: Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
PEG-100 Stearate: emulgator, tensyd, lipid. Pochodzenia różnego. Syntetyczny polimer otrzymywany z tlenku etylenu i kwasów tłuszczowych. Składnik ten jest środkiem aktywnie myjącym, odpowiedzialnym za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Behenyl Alcohol: Emolient. Pochodzenia różnego. Składnik półsyntetyczny o wyglądzie woskowej masy, który w kosmetyce służy jako alkohol tłuszczowy dający konsystencję oraz substancja natłuszczająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Cetyl Alcohol (Alkohol cetylowy): emulgator, wosk, emolient, regulator lepkości. Pochodzenia różnego. Stosowany przy tłustej, zanieczyszczonej skórze. Używany w kremach do rąk, płynach do mycia twarzy, peelingach, odżywkach i maskach dla każdego typu włosów. Dzięki niemu emulsje dobrze się rozprowadzają i wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu. Składnik o właściwościach wygładzających.
Titanium Dioxide (Dwutlenek tytanu): barwnik, filtr przeciwsłoneczny, środek zmętniający.
Arachidyl Glucoside: emulgator.
Fructooligosaccharides: probiotyk.
Disodium EDTA: substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz. Pochodzenia chemicznego. Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Składnik używany także jako regulator lepkości w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa).
Mannitol: lepiszcze, substancja smakowa, humektant, emolient.
Xanthan Gum: Modyfikator reologii (wpływa na konsystencję) - zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu.
Hexyldecanol: Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową. Plastyfikator sztyftu - nadaje elastyczność sztyftom, zapobiega ich kruszeniu. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, ułatwia rozsmarowywanie np. na ustach. Rozpuszczalnik dla innych substancji hydrofobowych (nierozpuszczalnych w wodzie) zawartych w kosmetykach.
C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer: tworzy ochronny film na skórze i włosach, emolient.
Alumina (Tlenek glinu): barwnik, filt przeciwsłoneczny, regulator lepkości. Pochodzenia najczęściej mineralnego. Substancja, która ma za zadanie regulować lepkość w końcowym produkcie (zmniejszać lub podwyższać). Używana jako dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła. Jest także podstawą pudru. Ma działanie oczyszczające, ścierające, dobrze pokrywa skórę.
Stearic Acid (Kwas stearynowy): emulgator, stabilizator, tensyd. Pochodzenia różnego. Składnik, który stabilizuje emulsje, jest emulgatorem i środkiem pieniącym w mydłach, ma własności aktywnie myjące, gruntownie oczyszcza skórę, chroni przed wysuszeniem.
Caprylic/Capric Triglyceride (Olej neutralny): emolient, środek rozpuszczający. Substancja natłuszczająca, wygładzająca, zapewniająca prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Lipid ten posiada właściwości konserwujące.
Chlorphenesin: konserwant. Pochodzenia chemicznego. Środek konserwujący dla produktów kosmetycznych. Maksymalne stężenie jakie dozwolone jest w kosmetykach to 0,3%. Substancja mająca za zadanie chronić przed zepsuciem przez mikroorganizmy i utrzymać jakościowo dany produkt w jak najlepszym stanie. Związek halogenoorganiczny, zawiera aromatyczne aminy/fenole. Przypadki alergii są bardzo rzadkie.
Phenoxyethanol (Fenoksyetanol): konserwant. Najczęściej używana jako substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów (parabeny) lub wspomagająca ich działanie (methyldibromo glutaronitrile). Maksymalne dopuszczalne stężenie to 1%.
Kompozycja zapachowa.

źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com
*********************************************************************************************
Dziewczyny, czy macie problem z otwarciem zakładki ze składnikami kosmetyków? Czy widać w niej listę od a do z? Bo mam z nią jakieś dziwne problemy, co ją otwieram, to wygląda inaczej, pewne rzeczy znikają itd. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje :( No i zakładka nie chce dać się edytować :( 

8 komentarzy:

 1. Składniki są widoczne od A do D...

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak widać bardzo eko ;D

  PS. Na moim blogu ROZDANIE !
  http://kasieczqa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam krem z biodermy, ktory przepisal mi dermatolog, bardzo cenię tą marke.

  ps. u mnie też od A do D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wsumie bardzo fajny skład ma

  OdpowiedzUsuń
 5. też mam do D

  ja teraz też staram się ograniczać silikony tak jak SLS, może do końca nie wychodzi idealnie, ale jakoś idzie, stąd cieszy mnie Twoja recenzja bo wiem że to nie dla mnie produkt...
  jak zawsze jestem pełna podziwu dla Twojej pracy przy robieniu recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 6. kosodrzewino, ech, nie wiem, co z tym fantem zrobić; pracowałam nad zakładką 2 dni, a ona mi takie numery robi :(

  kasieczQo, ale producent nie twierdzi, że to jest produkt ekologiczny

  pugsilove, marka jest godna uwagi, tylko ten 1 produkt tak mi nie podpasował...

  Yasminello, jeśli Twoja skóra nie ma nic przeciwko silikonom (Cyclomethicone, Dimethicone, Cyclopentasiloxane), to skład jest OK :)

  Lady In Purplee, dziękuję bardzo :*

  OdpowiedzUsuń
 7. potwierdzam, zakładka otwiera się tylko od A do D... :(

  OdpowiedzUsuń
 8. kurczę, tyle pracy się zmarnowało... płakać mi się chce

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...