środa, 9 listopada 2011

Ava Laboratorium, Frutti Relax, Maseczka z ekstraktem z moreli / Face mask with apricot extract

Piąta maseczka Avy, którą dla Was recenzuję :)

  • Dostępność: drogerie
  • Cena: w okolicach 2 zł za saszetkę.
  • Pojemność: 7 ml
  • Przeznaczenie: maseczka ma odmładzać, regenerować i nawilżać.
  • Kolor: biały.
  • Zapach: brzoskwiniowy, bardzo delikatny.
  • Konsystencja: kremowa, nic nie spływa po aplikacji. Maseczka jest dość tłusta i zostawia na twarzy tłustawy film. Jeśli nałożymy ją cienką warstwą, produkt całkowicie się wchłania (nie trzeba niczego zmywać). W przypadku grubszej warstwy po kilkunastu minutach można wmasować w twarz to, co się nie wchłonęło - i znowu, nie trzeba się bawić w zmywanie :).
  • Wydajność: ja sobie podzieliłam saszetkę na dwie aplikacje (wydajność zależy od tego, jak grubą warstwę lubicie nakładać).
  • Podrażnienia: u mnie żadne nie wystąpiły; nie wysypało mnie.
  • Skład: analiza poniżej.
  • Działanie: po przebudzeniu (maseczki zawsze nakładam na noc) i umyciu twarzy zaobserwowałam, że buzia była nawilżona, odżywiona i przyjemnie gładka w dotyku. Podrażnień żadnych nie miałam, więc nie wiem, czy produkt takowe łagodzi. Nie mogę również wypowiedzieć się w kwestii odmładzania skóry.

Podsumujmy maseczkę w (subiektywnych) plusach i minusach :)



Plusy:
  • ogólnie dostępna
  • tania
  • nienachalny zapach
  • nie spływa z buzi po aplikacji
  • całkowicie się wchłania, nie trzeba jej zmywać
  • nie podrażnia, nie zapycha
  • ładnie nawilża i odżywia skórę
Minusy:
  • maseczka jest tłusta i zostawia na skórze tłusty film, czego ja nie lubię
Polecam, warto wypróbować :)




Today I'm going to review the fifth Ava mask I had a chance to try :)
  • Availability: Polish chemists'
  • Price: circa PLN 2 for a sachet.
  • Volume: 7 ml
  • Designed to: rejuvenate, regenerate and moisturise.
  • Hue: white.
  • Fragrance: subtle; the product smells of peach.
  • Consistency: of a cream. The mask is quite greasy and it leaves a greasy film on your skin. If you apply a thin layer, it absorbs completely (so you don't have to wipe/wash it off). If you apply a thick layer of the mask, after 15-20 minutes you just have to massage whatever's still on your face into the skin - again, no wiping/washing off :).
  • How long before you're done with a sachet: it depends on your preferences as regards the thickness of the layer of the product you apply to your face; I divided the sachet into 2 applications.
  • Irritations: none in my case; no break-out.
  • Effects: when I washed my face in the morning (I always use face masks before bed), I noticed that my skin was moisturised, nourished, and smooth to touch. I don't know if the mask regenerates your skin as I didn't have any problems. Neither can I say anything about "rejuvenating" properties of the product.

Let me sum the product up in (subjective) pros and cons :)
 
Pros:
  • widely available in Poland
  • cheap
  • subtle fragrance
  • no problems during/after application
  • it absorbs completely, you don't have to wipe/wash it off
  • no irritations/break-out
  • it works!
Cons:
  • it leaves a greasy film on your skin (which I don't like)
In short, the mask is definitely worth trying :)


Skład:

Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji
Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Glyceryl Stearate (Stearynian glicerolu): Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emulgator W/O. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
Ceteareth 20: niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja myjąca, usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Emulgator O/W. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora. Substancji z grupy Ceteareth nie należy używać na uszkodzoną skórę.
Ceteareth-12: emulgator, lipid, tensyd. Emulgator w emulsji typu O/W (olej w wodzie). Emulsje stworzone z Ceteareth-12 są w wysokim stopniu nieczułe przeciwko zakłócającym składnikom. Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów. Substancji z grupy Ceteareth nie należy używać na uszkodzoną skórę.
Cetearyl Alcohol (Alkohol cetearylowy): emulgator, emolient, regulator lepkości, stabilizator emulsji, środek zmętniający. Pochodzenia różnego. Substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Cetyl Palmitate (Palmitynian cetylowy): wosk, emolient. Substancja dająca konsystencję w emulsji. Środek natłuszczający, wygładzający, nadający skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Isodecyl Neopentanote: emolient.
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Paraffinum Perliquidum: łacińska nazwa oleju mineralnego; lipid, emolient, substancja antystatyczna, środek rozpuszczający. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Użyta w dużych dawkach tworzy tłusty film, powodując zatykanie porów, przez co skóra pozostaje bez dostępu tlenu. "Zachowanie się" skóry po użyciu oleju parafinowego zależne jest od czystości oleju.
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer: stabilizator emulsji, środek zmętniający, regulator lepkości.
Squalane (Skwalan): Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. W preparatach myjących stosowany jako substancja renatłuszczająca.
Polysorbate 60: emulgator, tensyd. Pochodzenia najczęściej chemicznego. Emulgator i koemulgator w emulsji typu O/W (olej w wodzie). Dobrze tolerowana substancja, aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Prunus Persica (Peach) Extract: wyciąg z owoców brzoskwini. Nawilża i działa łagodząco na skórę i włosy (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20m-z.html)
Vitis Vinifera Oil: Olej z pestek winogron - cenny surowiec kosmetyczny pozyskiwany z pestek Vitis vinifera, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, fosfolipidy, polifenole. Bardzo dobrze wchłania się przez naskórek. Ma działanie nawilżające, ochronne i łagodzące. Jest skutecznym środkiem antyoksydacyjnym. Chroni lipidy skóry przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Zapobiega przedwczesnemu procesowi starzenia się skóry. (http://www.doz.pl/czytelnia/a732-Leki_przeciwplytkowe)
Butylene Glycol: humektant, środek rozpuszczający. Substancja wchodząca w skład naturalnego czynnika nawilżającego. Używany jest jako środek ekstrakcyjny dla roślin, do produkcji ekstraktów roślinnych. Ma działanie lekko konserwujące.
Laureth-3: emulgator.
Hydroxyethylcellulose: Modyfikator reologii (zmienia konsystencję) -zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu, dzięki czemu wpływa także na stabilność piany.
Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester: kondycjonuje skórę i włosy.
Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter (Masło shea): Pochodzenia roślinnego. Afrykańskie drzewo Butyrospermum Parkii Kotschy, z którego owoców (orzechów) otrzymywany jest, poprzez tłoczenie, tłuszcz. Owoce te zawierają do 50% cennego tłuszczu. Masło Shea bogate jest w naturalną alantoinę, witaminę E, prowitaminę A, posiada lekki (3-4) filtr ochronny (UVB). Jest tłuszczem, który daje konsystencję w emulsjach, dzięki czemu stwarza śmietankowy, stabilny produkt kosmetyczny. Jego bogaty skład czyni go również substancją aktywną. Masło Shea ma właściwości wygładzające, natłuszczające, nawilżające, sprawia, ze skóra jest elastyczna, miękka i gładka. Znajduje zastosowanie w emulsjach wszelkiego rodzaju, balsamach, maściach przy suchej, wrażliwej, dojrzałej skórze, do kremów ochronnych, przy chorobach skóry jak np. łuszczyca.
Isopropyl Myristate (Mirystynian izopropylu): emolient, środek rozpuszczający, substancja wiążąca. Substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, zapewniająca ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Jest środkiem lekko rozprowadzającym się na skórze, dobrze wchłanialnym i nie stwarzającym lepkiego filmu. Składnik przyczyniający się do powstawania wągrów i trądziku, w dużych dawkach może powodować podrażnienia.
Glycine Soya (Soybean) Oil: olej sojowy. Olej uzyskiwany z nasion soi, zawiera duże ilości lecytyny i witaminy E, nadaje się, więc do wytwarzania kremów i olejków kąpielowych. Polecany głównie dla cery tłustej, mieszanej i zanieczyszczonej, bardzo dobrze się wchłania. Często spotykany jako baza w naturalnych kosmetykach. (http://kosmetykinaturalne.blogspot.com/2008/05/najcenniejsze-oleje-rolinne-sposoby-na_03.html)
Retinyl Palmitate: witamina A; kondycjonuje skórę, wystawiona na działanie promieni UV substancja może zniszczyć DNA komórek i spowodować mutacje genów, co może doprowadzić do raka.
Safflower Oil: olej z krokosza barwierskiego. Stosowany jako czysty olejek do ciała, jako dodatek w kosmetykach przeznaczonych dla skóry tłustej z trądzikiem, mieszanej (z tendencją do tłustej), a także przy skórze ze skłonnością do stanów zapalnych. Szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. Zastosowanie znajduje w emulsjach i olejkach do ciała i twarzy. (http://www.zrobsobiekrem.pl/?89,olej-z-krokosza-barwierskiego-organiczny)
Linoleic Acid: substancja zapachowa, antystatyczna; emolient; właściwości oczyszczające.
Tocopherol: Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Witamina E wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Przeciwutleniacz (antyoksydant). Zapobiega lub w znaczny sposób ogranicza szybkość zachodzenia procesu utleniania zawartych w kosmetyku składników tłuszczowych, np. niektórych cennych olejów roślinnych. Dodatek antyoksydantów zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego.
Dimethicone (Polidimetylosiloksan): Emolient tzw. suchy, niekomedogenny. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Ponadto jest to substancja przeciwpienną, czyli gasi pianę w preparatach do mycia. Polidimetylosiloksan jest substanjcą transparentną, która nie wykazuje działania toksycznego. Ponadto z powodu dużych cząsteczek nie penetruje w głąb skóry.
Sodium Hyaluronate: Składnik tkanki skórnej. Zawartość tego kwasu (kwas hialuronowy) w skórze zmniejsza się wraz z wiekiem. W kosmetykach z najwyższej półki kwas hialuronowy jest ważną substancją czynną, regulującą naturalne gromadzenie wilgoci. (http://www.patandrub.pl/pl/surowce/Kwas+hialuronowy.html)
Phenoxyethanol (Fenoksyetanol): pochodzenia chemicznego. Ciecz o mocno kwiatowym zapachu, lekko rozpuszczalna w wodzie, dodawana do kosmetyków jako środek konserwujący. Najczęściej używana jako substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów (parabeny) lub wspomagająca ich działanie (methyldibromo glutaronitrile). Maksymalne dopuszczalne stężenie to 1%. Działa w środowisku kwaśnym (pH).
DMDM Hydantoin: Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem). Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%.
Methylparaben, Propylparaben: konserwanty; mogą wywoływać alergie.
Citrus Grandis Extract (ekstrakt z grapefruta): Ekstrakt z grejpfruta znajduje częste zastosowanie w preparatach kosmetycznych, m.in. w produktach zapobiegających starzeniu się skóry, pękaniu naczynek czy działających anty zapalnie. Grejpfruty czerwone, żółte czy różowe są szczególnie bogate w witaminy, przede wszystkim C dzięki czemu wzmacniają naczynia krwionośne. Ekstrakt zawarty w miąższu i pestkach grejpfruta działa niszcząco na ok. 800 rodzajów bakterii i wirusów oraz na ponad 100 rodzajów grzybów chorobotwórczych. Odpręża i tonizuje skórę, odświeża, oczyszcza i liftinguje. (http://www.farmona.pl/kosmetyki-gabinetowe/egzotyczny-pedicure-spa/)
EDTA: składnik chelatujący. Może podrażniać.

Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

10 komentarzy:

  1. muszę wypróbować tą maseczkę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mhm... śpisz w maseczkach na twarzy? To jestem pełna podziwu, bo ja się tak krece w nocy, że chyba po 10 sek nic by z niej nie zostało :D Musze w końcu looknąć za tymi maseczkami z Avy :)
    W ogóle to daj mi znać co sądzisz o tym, żeby zrobić sobie mikołajkową wymianke?

    OdpowiedzUsuń
  3. lubię zapach tej maseczki, bardzo przyjemny :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Też nie lubię tłustego filmu, brrr

    OdpowiedzUsuń
  5. jak odmładzająca to coś dla mnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. brzmi interesujaco,uwielbiam wszelkiego rodzaju maseczki!!
    zapraszam na rozdanie :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Jak już spożytkuję zapasy, to na pewno sobie sprawię coś z Avy :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Marchewka, polecam :) w sumie polecam wszystkie maseczki Avy :)

    Natalia, :)

    Lady, hm, pozwalam maseczce się wchłonąć, wcieram film w chusteczkę i idę spać :) a to, co się wchłonęło, działa sobie w nocy :)

    Kleo, fajnie :) daj znać, czy Ci przypasuje :)

    Beauty Wizaz, zgadzam się :)

    Zoila, coś za coś...

    Sauria, :)

    Ilovemakeup, ja również uwielbiam maseczki :)

    Słomciu, koniecznie :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...