poniedziałek, 4 lipca 2011

Dermika, Let's Dance, Twist, Turkusowa maseczka nawilżająco-odżywcza z witaminami i pantenolem / Turquoise moisturising and nourishing mask with vitamins and panthenol

Ogólna charakterystyka:
  • cena: ok. 4 zł
  • dostępność: na pewno dostaniecie te maseczki w Naturach
  • pojemność: 10 ml
  • kolor: biały
  • konsystencja: maseczka ma postać dość rzadkiego kremu; nie zasycha na twarzy, nie spływa przy aplikacji; po zebraniu nadmiaru maseczki na twarzy pozostaje tłusta, świecąca się warstwa, która do rana albo się wchłania, albo zostaje wtarta w poduszkę
  • zapach: bardzo delikatny, prawie niewyczuwalny
  • wydajność: saszetka wystarcza na 2 - 3 aplikacje
  • skład: na pierwszy rzut oka całkiem przyjazny, maseczka zawiera naprawdę wiele substancji nawilżających/natłuszczających (gliceryna, olej z awokado, wyciąg z nasion jojoby, olej neutralny, glikol propylenowy, mocznik) oraz obiecany pantenol i witaminy (C, E oraz bogaty w witaminy z grupy B wyciąg z drożdży)
  • podrażnienia: nic takiego nie miało miejsca
  • tłumaczenie na j. angielski - ło matko bosko
Maska mnie nie zachwyciła. Nakładałam ją przed spaniem i teoretycznie tłusty film na twarzy nie powinien mi przeszkadzać, ale on był naprawdę bardzo tłusty, czułam się, jakbym wysmarowała buzię masłem. Rano twarz była nawilżona. Kropka. Obiecywanej miękkości i "szaleńczej gładkości" nie odnotowałam. Ani ich, ani żadnego innego pozytywnego (oprócz nawilżenia) działania. Do tego wszystkie pory były pootwierane i straszyły otoczenie swoją wielkością i głębią.

PODSUMOWUJĄC, maseczka prawie nie pachnie, coś tam czuć, ale zapach jest niezwykle subtelny. Zostawia tłusty film na skórze. Jej skład na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo przyjazny, choć u mnie nie przełożyło się to na wymierne działanie - maseczka nawilżyła buzię, ale nic poza tym. Miękkości ani gładkości nie było, za to pory się pootwierały i bardzo uwidoczniły. U mnie się ten produkt nie sprawdził.



Short characteristics:
  • price: around PLN 4.00
  • availability: Natura, Poland
  • volume: 10 ml
  • colour: white
  • consistency: of a thin cream; it doesn't dry on your face; the application is unproblematic; when you wipe the excess off there is a greasy film on your skin but it disappers by the morning (it either absorbs or ends up rubbed into your pillow)
  • one sachet contains enough product for 2-3 applications
  • scent: very subtle
  • ingredients: I would say that the list of ingredients is quite friendly. The mask contains quite a few moisturising ingredients (such as Glycerin, Persea Gratissima Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Propylene Glycol) as well as promised Panthenol and vitamins (C, E, B)
  • the mask didn't irritate my skin
  • English translation: no comment
Well, I didn't fell in love with this mask. First of all, I hated the greasy film on my skin, even though I should not have minded since no one could see it. It felt like butter, yuk! Second of all, the mask moisturised my skin and that's it. No promised smoothness and softness. However, somehow the mask had made my pores expand so I had a really nasty surprise when I took a look in the mirror the next day. Sorry, it's a no from me.


Skład:
Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji

Aqua (Woda): środek rozpuszczający.

Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.

Persea Gratissima Oil: olej z awokado. Olej z awokado posiada wyjątkowe własności regenerujące i zmiękczające skórę. Posiada zdolność do bardzo głębokiej penetracji skóry, bogaty w lecytyne i fitosterole stymuluje syntezę kolagenu, wysoka zawartośc witaminy E zapobiega degradacji skóry wywołanej wolnymi rodnikami. Olej z awokado hamuje rozwój bakterii dzięki czemu jest wartościowym składnikiem preparatów przeciwtrądzikowych. Olej z awokado jest również naturalnym filtrem UV-A i UV-B. (http://maseczki.8am.pl/surowce.html)

Simmondsia Chinensis Seed Oil: wyciąg z nasion jojoby. Intensywnie nawilża, pielęgnuje skórę i włosy (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20m-z.html); reguluje lepkość produktu.

Caprylic/Capric Triglyceride (Olej neutralny): emolient, środek rozpuszczający. Substancja natłuszczająca, wygładzająca, zapewniająca prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Lipid ten posiada właściwości konserwujące.

Cetearyl Ethylhexanoate: emolient. Substancja stwarzająca na skórze efekt odpychający wodę, tworzy film, który chroni przed wysuszeniem. Jest środkiem natłuszczającym, nawilżającym, wygładzającym, zmiękczającym, zapewniającym prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka.

Propylene Glycol (Glikol propylenowy): Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Glikol propylenowy jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę chorobowo zmienioną.

Cetyl Alcohol (Alkohol cetylowy): emulgator, wosk, emolient, regulator lepkości. Pochodzenia różnego. Stosowany przy tłustej, zanieczyszczonej skórze. Używany w kremach do rąk, płynach do mycia twarzy, peelingach, odżywkach i maskach dla każdego typu włosów. Dzięki niemu emulsje dobrze się rozprowadzają i wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu. Składnik o właściwościach wygładzających.

Ceteareth-25: emulgator, tensyd, lipid. Emulsje stworzone z Ceteareth-25 są w wysokim stopniu nieczułe przeciwko zakłócającym składnikom. Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.

Glyceryl Stearate (Stearynian glicerolu): Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emulgator W/O. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.

Glyceryl Polymethacrylate: regulator lepkości, substancja filmotwórcza.

Panthenol (Pantenol): Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.

Dimethicone (Polidimetylosiloksan): Emolient tzw. suchy, niekomedogenny. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Ponadto jest to substancja przeciwpienną, czyli gasi pianę w preparatach do mycia. Polidimetylosiloksan jest substanjcą transparentną, która nie wykazuje działania toksycznego. Ponadto z powodu dużych cząsteczek nie penetruje w głąb skóry.

Ceteareth-6: emulgator, lipid, tensyd. Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.

Stearyl Alcohol (Alkohol stearylowy): emolient, stabilizator, regulator lepkości, środek zmętniający. Pochodzenia różnego. Alkohol tłuszczowy, który w naturze występuje w związanej formie w olejach, tłuszczach i woskach. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę przed wysuszeniem, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka.

Glycyrrhetinic Acid: kondycjonuje skórę.

Tocopheryl acetate (Tokoferol acetat): Antyoksydant. Pochodzenia różnego. Vitamina E otrzymywana najczęściej syntetycznie, związana z estrem kwasu octowego (dla lepszej stabilności). Ceniony za swoje właściwości wolnorodnikowe (zwalcza wolne rodniki), które powstają np. poprzez promieniowanie UV, zatem zapobiega niszczeniu cząsteczek komórek tłuszczowych. Wygładza zmarszczki (zapobiega ich pogłębianiu), sprawia, że skóra jest elastyczna i dobrze nawilżona. Przeznaczony jest dla każdego typu skóry i włosów, ale szczególnie polecany przy bardzo suchej, uszkodzonej przez słońce, dojrzałej skórze. Działa hamująco na zapalenia, leczniczo, posiada lekki, naturalny faktor ochronny (1,5-2), zapobiega oksydacji emulsji i olejów przez co przedłuża ich ważność. Działanie lecznicze, ochronne w porównaniu z czystą witaminą E jest jednak słabsze.

Urea (mocznik): hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Humektant.

Aleuritic Acid: lipid. Pochodzenia roślinnego. Naturalny kwas otrzymywany z szelaku, żywicznej wydzieliny pluskwiaków (czerwców lakowych), które pasożytują na niektórych drzewach tropikalnych. Znajduje zastosowanie głównie w przemyśle perfumeryjnym jako wyjściowy materiał do przygotowania piżmowego, aromatycznego składnika. Stosowany także do preparatów przeznaczonych dla wrażliwej skóry, aby chronić ją przed wolnymi rodnikami, w kremach i lotionach, jako środek zapobiegający starzeniu.

Yeast Extract: ekstrakt z drożdży. Bogaty w witaminy z grupy B, enzymy i sole mineralne, zalecany w przypadku zaburzeń w procesie rogowacenia naskórka, reguluje wydzielanie sebum, wpływa oczyszczająco. (http://www.kosmetyka.eu/ekstrakt-z-drozdzy.html)

Allantoin (Alantoina): Substancja chroniąca skórę przed drobnymi uszkodzeniami, zranieniami, otarciami i oparzeniami słonecznymi. Kremy z alantoiną polecane są osobom z trądzikiem i widocznymi na skórze konsekwencjami zmian trądzikowych w celu ich likwidacji. Nadaje się również dla dojrzałej, suchej skóry, znajduje zastosowanie w produktach do pielęgnacji niemowląt. Także składnik preparatów do higieny jamy ustnej. Alantoina wygładza, leczy rany, łagodzi podrażnienia, pobudza tworzenie się komórek, uważana jest za dawcę wilgoci.

Glycoproteins: kondycjonują skórę i włosy.

Ascorbyl Palmitate (Palmitynian askorbilu): antyoksydant. Substancja wykorzystywana często jako zamiennik witaminy C, ale nie działa przeciwrodnikowo tak skutecznie. Środek używany jako składnik wspomagający i antyutleniacz do ochrony wrażliwych na tlen lipidów. Stosowany także jako lekki konserwant dla naturalnych olejów, aromatów, farb, wosków i olejów jadalnych.

Carbomer: pochodzenia chemicznego. Środek żelujący, regulujący lepkość w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa). Używany także jako stabilizator w emulsji.

Disodium EDTA: substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz. Pochodzenia chemicznego. Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Składnik używany także jako regulator lepkości w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa).

Triethanolamine: pochodzenia chemicznego. Substancja ta wykorzystywana jest w kosmetyce do ustawienia określonej wartości pH i jej stabilizacji. Może wytworzyć nitrozaminy.

Diazolidinyl Urea: konserwant. Może wydzielić formaldehyd w produkcie lub na skórze.

Methylparaben, Propylparaben: konserwanty, mogą wywoływać alergie.

CI42090: barwnik.

Parfum, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool: substancje zapachowe, potencjalne alergeny.

Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

16 komentarzy:

  1. Ja sobie te maseczki na bank zapamiętam ze względu na to tłumaczenie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tak :) A przy tym bardzo prosty :))

    OdpowiedzUsuń
  3. Paulia, ale nie wiem, czy będziesz z niej zadowolona

    Lady, :)

    OdpowiedzUsuń
  4. no i producent się nie popisał, nie zostałaś objęta przez pokrętne fale morskie ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Uwielbiam Twoje recenzje maseczek. :)

    OdpowiedzUsuń
  6. a., ha ha, niestety nie :D

    Sonnaille, dziękuję, cieszę się :)

    OdpowiedzUsuń
  7. dziękuję :)
    mnie jakoś nigdy nie przekonywały maseczki tej firmy ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Paulo, niektóre są warte uwagi :) po przetestowaniu maseczki jazz napiszę zbiorczą recenzję :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Nieciekawie z tymi porami... będę jej unikać jak ognia ;)

    OdpowiedzUsuń
  10. Czyli nie warto kupowac:) Mialam kilka maseczek, które dawały efekt mega ciężkiej tłustej warstwy na skórze, nawet po uzyciu czystego olejku nie mialam takiego wrazenia:)

    OdpowiedzUsuń
  11. dla mnie tez niestety ta maseczka byla bez rewelacji .

    OdpowiedzUsuń
  12. Swoją Amlę kupiłam w Asdzie, nie wiem czy we wszystkich są, ale chyba raczej tak. Teraz na pewno jest promocja ;)

    Z tą maseczką się jeszcze nie spotkałam i pewnie już nie spotkam ;D

    OdpowiedzUsuń
  13. She, niestety :(

    Kleo, ja chyba jeszcze nie znalazłam maski nawilżającej, która nie byłaby tylko natłuszczająca...

    Ajmissindependent, nie jestem odosobniona :)

    Sylvia, dzięki za info :*

    OdpowiedzUsuń
  14. Proszę bardzo inspiruj się, a skutki Nam przedstaw ;)

    OdpowiedzUsuń
  15. Przeczytałam tyle negatywnych opinii na temat tej serii maseczek Dermiki,że aż szkoda mi wydawać tych 4zł ;]
    Jeśli chodzi o maskę nawilżającą, to jako trądzikowiec, któremu naprawdę ogromnie trudno znaleźć coś naprawdę nawilżającego, a nie natłuszczającego i zapychającego pory bardzo polecam maseczkę nawilżającą z Under20 - Fall in love - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=28983&next=1 - to JEDYNA maseczka, której używam do nawilżenia i naprawdę z ręką na sercu ją polecam,jest boska i taniutka! :)

    P.S: Co do filtrów - to faktycznie był błąd, zwłaszcza, że miałaś poparzenia, ale pamiętaj Kochana - nigdy na nic nie jest za późno ! :)
    Hehe, ja też sobie sama zazdroszczę tych wakacji, a co do Polski - to czekam na haul kosmetyczny, bo na pewno coś zakupisz ! :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...