piątek, 11 marca 2011

ziaja, maska nawilżająca


O tej maseczce kilka dni temu pisała Lady In Purplee (KLIK). Jest to bardzo pozytywna recenzja, ale Lady In Purplee wyraźnie napisała, że ma cerę normalną. Czy to ważne? Bardzo. Wierzę, że osoby z cerą  normalną będą maseczką zachwycone.

Ja niestety cery normalnej nie mam. Mam typową cerę mieszaną z tłustą strefą T i suchymi pućkami. Minusowe temperatury moim policzkom bardzo dopiekły, więc zabrałam się za nawilżanie. A co lepiej doraźnie pomoże niż maseczka? 

Jedna saszetka wystarczyła mi na dwa użycia. Maseczkę nakładamy na 15 minut, a potem zmywamy ciepłą wodą. Ze zmywaniem nie ma problemu. Produkt ma ładny, delikatny zapach i dobrze się rozprowadza. Kiedy zasycha, nie daje uczucia ściągnięcia skóry, co często ma miejsce przy aplikacji maseczek z glinką. Po zmyciu moja skóra była cudownie aksamitna w dotyku. A działanie? Skóra w strefie T była ładnie nawilżona i delikatnie oczyszczona, co zaliczam na plus. Niestety skórki i suche placki na policzkach nie zniknęły... A szkoda, bo maseczka ma bardzo bardzo dobry skład i miałam nadzieję, że pomoże. Dodam, że po drugiej aplikacji było nieco lepiej, ale bez szału.

Mimo tego, JA TEJ MASECZKI ABSOLUTNIE NIE SKREŚLAM. Zgoda, nie pomoże poważnie przesuszonej skórze, ale moim zdaniem na pewno sprawdzi się latem, kiedy stan cer mieszanych jest lepszy. A już pewno, jak mówiłam, maseczka będzie idealna dla cer normalnych. 

Przetestuję maseczkę jeszcze raz kiedy zrobi się cieplej i zweryfikuję swoje przypuszczenia. Produkt naprawdę jest godny wypróbowania, tym bardziej, że nie jest drogi:) Także dziewczyny - zachęcam do testów:)

Dorzucam jeszcze obietnice producenta...


... i skład:


skala: zielony - substancje nieszkodliwe, fioletowy - potencjalne zagrożenie, czerwony - substancje szkodliwe (w oparciu o http://www.cosmeticsdatabase.com/)

Woda: środek rozpuszczający
Olej Canola: emolient (więcej informacji na tyle opakowania maski)
Cetearyl Ethylhexanoate: emolient. Substancja stwarzająca na skórze efekt odpychający wodę, tworzy film, który chroni przed wysuszeniem. Jest środkiem natłuszczającym, nawilżającym, wygładzającym, zmiękczającym, zapewniającym prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka.
Illit: zielona glinka; posiada wyjątkowe właściwości wchłaniania zanieczyszczeń i sebum.
Octyldodecanol: Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli wygładza i zmiękcza. Poprawia właściwości aplikacyjne - ułatwia rozprowadzanie preparatu na skórze i włosach. Stabilizuje emulsję poprzez  ochronę przed separacją składników.
Glyceryl Stearate: Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emulgator W/O,Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
PEG-100 Stearate: emulgator, tensyd, lipid. Składnik ten jest środkiem aktywnie myjącym, odpowiedzialnym za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Gliceryna: humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe.Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Alkohol cetylowy: emulgator, emolient, regulator lepkości. Dzięki niemu emulsje dobrze się rozprowadzają i wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu. Składnik o właściwościach wygładzających.
Glicerydy kokosowe: informacje na opakowaniu maski
Caesalpinia Spinosa Gum: kondycjonuje skórę, tworzy na niej ochronny film, kontroluje lepkość produktu.
Dimethicone:  Emolient tzw. suchy, niekomedogenny (nie powoduje powstawania zaskórników), czyli tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia.
Poliakrylamid: substancja ochronna, żelująca, antystatyczna, wiążąca.
C13-14 Isoparaffin: środek rozpuszczający, emolient. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Laureth-7: tensyd, emulgator. Składnik używany jako emulgator i środek aktywnie myjący, odpowiedzialny za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Dwutlenek tytanu: barwnik, filtr przeciwsłoneczny, środek zmętniający. W mikronizowanej (drobno zmielonej) formie używana jako filtr przeciwsłoneczny (UVA i UVB) w kremach, mleczkach, lotionach do ciała, skutecznie chroni przed poparzeniem słonecznym i przedwczesnym starzeniem skóry. Szczególne zastosowanie znajduje w kosmetykach dla dzieci i osób o wrażliwej skórze.
Pantenol: Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt  kosmetyczny  na skórę: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.
Fenoksyetanol: konserwant. Ciecz o mocno kwiatowym zapachu, lekko rozpuszczalna w wodzie, dodawana do kosmetyków jako środek konserwujący. Najczęściej używana jako substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów (parabeny) lub wspomagająca ich działanie (methyldibromo glutaronitrile). Maksymalne dopuszczalne stężenie to 1%.
Metylparben, Propylparaben: konserwanty. Środki wywołujące alergie.
2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol: konserwant. Może wytworzyć nitrozaminy. Związek halogenoorganiczny, zawiera pochodne formaldehydu.
Diazolidinyl Urea: konserwant. Może wydzielić formaldehyd w produkcie lub na skórze.
Zapach
Kwas cytrynowy: zmiękczacz, konserwant, regulator pH, środek wybielający. Szeroko stosowany w kosmetyce jako środek wspomagający działanie innych składników aktywnych.

źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

___________________________________________________________________

This moisturizing mask is available in Poland. I recommend it, especially for normal complexions. If you have any questions or want to know more details, drop me a line:)

15 komentarzy:

  1. Kupiłam ostatnio kilka rodzajów tych maseczek na próbę, ale jeszcze nie testowałam. Ciekawa jestem, jakie będą.

    OdpowiedzUsuń
  2. cammie, ja kupiłam chyba wszystkie:) są dość tanie, a jeśli dobre - to po co przepłacać?;)

    OdpowiedzUsuń
  3. ja strasznie się zawiodłam ostatnio na oczyszczającej :(

    OdpowiedzUsuń
  4. szukam jakiejs dobrej maseczki do suchej skory;)

    OdpowiedzUsuń
  5. ostatnio Pani w drogerii mnie namawiała (w Naturze była promocja), ale jakoś mnie nie skusiła. Po Twojej recenzji tym bardziej się cieszę, że ich nie kupiłam ;-)

    OdpowiedzUsuń
  6. kosodrzewino, jestem ciekawa, czy podzielę Twoje zdanie

    ooliskaa, ja też...

    Idalio, mimo wszystko zachęcam do spróbowania, może dla Twojej skóry okaże się świetna:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Fajnie, że chociaż w pewnym stopniu na ciebie działa :) Bardzo mi się podoba w niej właśnie brak efektu ściągnięcia, bo to mnie strasznie drażni w maseczkach...

    OdpowiedzUsuń
  8. Lady In Purplee, myślę, że latem będę już zupełnie z niej zadowolona (a nie w połowie;))

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja jeszcze tych maseczek nie testowałam... chyba czas nadszedł! ;)

    p.s. a to pokażę pokażę ;) dziękuję :*

    OdpowiedzUsuń
  10. Zapraszam po odbiór wyróżnienia:)

    http://kokosowa-panna.blogspot.com/2011/03/wyroznienie-sunshine-award.html

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  11. Kat, :)

    kokosowa-panno, dziękuję:)

    OdpowiedzUsuń
  12. Wszędzie ich pełno :P
    Ja muszę się zaopatrzyć, ale jeszcze mam tyle maseczek, a nie lubię jak coś mi się marnuje :(

    OdpowiedzUsuń
  13. lady_flower123, spoko, raczej nie będą w najbliższym czasie wycofywać ich z produkcji;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Jeśli o mnie chodzi, mam cerę tłustą, więc staram się unikać dodatkowego obciążania jej maseczkami nawilżającymi, chociaż ostatnio polubiłam się z maseczką peel-off z Oriflame, sympatyczna :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  15. fashionablyyy, po co ryzykować zapychanie czy coś. Producent też maski nie zaleca dla cer tłustych, tylko normalnych i suchych:)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...