środa, 12 stycznia 2011

Demakijaż oczu: Simple / Simple, kind to eyes, eye make-up remover

Demakijaż oczu w moim przypadku  to trudna sprawa, ponieważ wiele mleczek i płynów mnie uczula. Pojawia się szczypanie, swędzenie, łzawienie, zaczerwnienie oczu, itp. Ale kilka miesięcy temu znalazłam produkt, który nie powoduje tych nieprzyjemnych reakcji: płyn do demakijażu oczu marki Simple. Nie jest to dwufaza. Płyn kupiłam w drogerii Superdrug. Ceny nie pamiętam, ale było to coś w okolicach 2 funtów. Producent obiecuje, że produkt usunie nawet wodoodporny tusz, ale nie powiem Wam, czy to prawda, bo takich tuszy nie używam. Z wodoodporną kredką dobrze sobie radzi. Płyn zawiera prowitaminę B5, która ma przywracać miękkość i gładkość. I rzeczywiście skóra powiek i wokół powiek jest miękka, ale nie ma co liczyć na jakieś wygładzenie zmarszczek niestety. Płyn nie ma w sobie żadnych substancji oleistych, więc nie pozostawia tłustej warstwy. Dla mnie to plus, bo tego nie lubię. Producent chwali się również, że w produkcie nie ma żadnych dodatkowych substancji zapachowych, barwiących, ani żadnych niepotrzebnych chemikaliów. Ja od siebie dodam, że płyn mnie nie podrażnia i dobrze radzi sobie ze zmywaniem makijażu niewodoodpornego. Nie mam do niego zastrzeżeń, ale chętnie potestuję sobie też jakieś inne kosmetyki:)In my case, removing eye make-up might be tricky, as many removers cause unpleasant allergic reactions. But not the Simple eye make-up remover. I bought it in Superdrug.

The manufacturer promises:
"Our Eye Make-up Remover is a perfect blend of active ingredients to effectively remove even waterproof mascara.
simple goodness
1 VITAL VITAMIN PRO-VITAMIN B5 actively restores, softens and smoothes
0 NO OIL NON GREASY no residue
0 NO PERFUME, NO COLOUR, NO UNNECESSARY or HARSH CHEMICALS so it won't upset your skin
Dermatologically Tested and Approved."

As I don't use waterproof mascaras, I don't know if this product removes them. It worked fine with a waterproof eyeliner pencil though. The remover leaves the skin soft but you can't expect the wrinkles to be smoothed. It is non greasy and it does not have any scent or colour. Most importantly, however, there is no allergic reactions. I think that this is a good product. Simple eye make-up remover is definitely worh trying.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...