piątek, 5 sierpnia 2011

Perfecta, Beauty Mask, maseczka sok aloesowy + kwiat pomarańczy głęboko nawilżająca / deeply moisturizing and regenerating mask with aloe juice & orange flower

Maseczkę dostałam od Oli - dziękuję :*  
Ola wie, że mam bzika na punkcie maseczek :)

Ogólna charakterystyka:
 • cena: niestety nie znam
 • dostępność: drogerie
 • pojemność: 10 ml
 • kolor: biały
 • konsystencja: kremowa; nie ma problemów z rozprowadzeniem na twarzy; maseczka nie jest aż tak tłusta, jak nawilżające maseczki, z którymi spotkałam się do tej pory, po starciu nadmiaru z twarzy buzia lekko się świeci, ale nie jest nieprzyjemnie natłuszczona
 • zapach: delikatny, aloesowo-pomarańczowy
 • wydajność: saszetka wystarcza na 3 aplikacje (jeśli używamy jej tylko na twarz)
 • skład: w składzie mnóstwo emolinetów - analiza poniżej; są tam niestety dwa składniki uważane za niebezpieczne
 • podrażnienia: nic takiego nie miało miejsca; mimo iż w maseczce występuje paraffinum liquidum, produkt nie spowodował u mnie wysypu pryszczy (mam cerę mieszaną z tłustą strefą T)
No i najważniejsze, czyli działanie. Maseczkę nakładałam na noc. Rano buzia była nawilżona, ale jak po kremie nawilżającym. Maseczki nie nazwałabym zatem "głęboko nawilżającą".  Sam efekt nawilżenia też nie jest długotrwały, utrzymuje się może przez kilka godzin następnego dnia. Jako że nie miałam na twarzy podrażnień, nie jestem w stanie stwierdzić, czy maseczka rzeczywiście takowe łagodzi. Działanie przeciwzmarsczkowe? Bruzdy na czole są takie, jakie były, a patrząc na skład jakoś nie wierzę, że maseczka jest w stanie wiele w tej kwestii zdzialać. Obiecywana gładkość, to też nic spektakularnego - w tej kwestii lepiej sprawdza się czekoladowa maseczka Dermiki (Funky). 
Werdykt: produkt przeciętny, aczkolwiek dostaje ode mnie dużego plusa za to, że nie natłuszcza tak skóry, jak to mają w zwyczaju maseczki nawilżające. Podejrzewam, że lepiej sprawdzi się na cerze normalnej niż na suchej czy odwodnionej.


I got this mask from Ola - thank you :* 
Ola knows that I love face masks :)

My review:
 • price: sorry, I don't know how much the mask costs
 • availability: Polish chemists'
 • volume: 10 ml
 • hue: white
 • consistency: of a typical moisturiser; the masks is not as oily as typical moisturising masks, when I wiped it off there was film on my skin, but not a "buttery" one
 • fragrance: subtle, the mask smells of aloe and orange
 • one sachet contains enough product for 3 applications
 • a lot of emollients on the list of ingredients; two ingredients considered harmful
 • irritations/allergies: none in my case; no break-out either despite paraffinum liquidum on the list of ingredients
I applied the mask before going to bed. In the morning my skin was moisturised, nothing spectacular though. Any good night cream would have this effect. Therefore, calling this mask "deeply moisturising" is an exaggeration. And the effect is not long-lasting. The next day your face feels moisturised only for several hours. As I didn't have any irritations on my face, I don't know if the product soothes them. Wrinkle reduction? The wrinkles on my forehead looked the same before and after the mask. Was my face smooth? Well, maybe a little smoother than usually but, again, nothing spectacular.

To conclude: I think that this is just an average mask although I do like the fact that it doesn't leave unpleasantly oily film on your skin. I believe that the product might work well for normal complexions - dry complexions won't be satisfied.
 

Skład:

Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji

Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Dicaprylyl Ether: Emolient suchy. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające). Powstały film kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nie pozostawia uczucia tłustości na skórze, pozostawia matowy film. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku - bardzo dobrze rozprowadza się na skórze. Ponadto pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych (nierozpuszczalnych w wodzie) stosowanych w kosmetykach.
Glyceryl Stearate (Stearynian glicerolu): Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emulgator W/O. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
Steareth-25: substancja aktywnie myjąca, środek rozpuszczający.
Ceteth-20: emulgator, tensyd. Emulgator O/W. Substancja aktywnie myjąca, odpowiedzialna za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Stearyl Alcohol (Alkohol stearylowy): emolient, stabilizator, regulator lepkości, środek zmętniający. Pochodzenia różnego. Alkohol tłuszczowy, który w naturze występuje w związanej formie w olejach, tłuszczach i woskach. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę przed wysuszeniem, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka.
Dicaprylyl Ether: Emolient suchy. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające). Powstały film kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nie pozostawia uczucia tłustości na skórze, pozostawia matowy film. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku - bardzo dobrze rozprowadza się na skórze. Ponadto pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych (nierozpuszczalnych w wodzie) stosowanych w kosmetykach.
Hexyldecanol: Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy.
Hexyldecyl Laurate: emolient, tworzy na skórze warstwę okluzyjną (pośrednie działanie nawilżające).
Paraffinum Liquidum/Mineral Oil (Olej parafinowy): lipid, emolient, substancja antystatyczna, środek rozpuszczający. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Użyta w dużych dawkach tworzy tłusty film, powodując zatykanie porów, przez co skóra pozostaje bez dostępu tlenu. "Zachowanie się" skóry po użyciu oleju parafinowego zależne jest od czystości oleju.
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Cephalins: kondycjonuje skórę.
Disodium Cocoamphodiacetate: kondycjonuje włosy; właściwości oczyszczające; tworzy pianę.
Soya Lecithin: emulgator.
Panthenol (Pantenol): Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.
Trilaureth-4-Phosphate: emulgator.
Sorbitol: substancja hydrofilowa, nawilżająca. Wiąże wodę na powierzchni naskórka, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Sorbitol posiada słodki smak, dlatego stosowany jest w produktach do higieny jamy ustnej w celu polepszenia smaku. Humektant. Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyku - zwiększa kleistość preparatów. Ponadto pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofilowych zawartych w kosmetyku.
Citric Acid (Kwas cytrynowy): zmiękczacz, konserwant, regulator pH, środek wybielający. Pochodzenia roślinnego. Naturalny ekstrakt owoców cytrusowych. Substancja występująca we wszystkich organizmach żywych. Szeroko stosowany w kosmetyce jako środek wspomagający działanie innych składników aktywnych. Składnik pomocniczy w ustawieniu wartości pH. Substancja maskująca (związki organiczne), którą dodaje się do środków kosmetycznych, aby mogła wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Citric Acid należy do kwasów AHA i działa na skórę lekko złuszczająco, dlatego też używany często w peelingach jako jeden ze składników.
Tocopheryl acetate (Tokoferol acetat): Antyoksydant. Pochodzenia różnego. Vitamina E otrzymywana najczęściej syntetycznie, związana z estrem kwasu octowego (dla lepszej stabilności). Ceniony za swoje właściwości wolnorodnikowe (zwalcza wolne rodniki), które powstają np. poprzez promieniowanie UV, zatem zapobiega niszczeniu cząsteczek komórek tłuszczowych. Wygładza zmarszczki (zapobiega ich pogłębianiu), sprawia, że skóra jest elastyczna i dobrze nawilżona. Przeznaczony jest dla każdego typu skóry i włosów, ale szczególnie polecany przy bardzo suchej, uszkodzonej przez słońce, dojrzałej skórze. Działa hamująco na zapalenia, leczniczo, posiada lekki, naturalny faktor ochronny (1,5-2), zapobiega oksydacji emulsji i olejów przez co przedłuża ich ważność. Działanie lecznicze, ochronne w porównaniu z czystą witaminą E jest jednak słabsze.
Retinyl Palmitate: kondycjonuje skórę, wystawiona na działanie promieni UV substancja może zniszczyć DNA komórek i spowodować mutacje genów, co może doprowadzić do raka.
Ethyl Linoleate: substancja zapachowa, emolient.
Ethyl Linolenate: substancja zapachowa, emolient.
Ethyl Oleate: emolient, kondycjonuje włosy, substancja zapachowa.
Silk Amino Acids (Aminokwasy jedwabiu): Mieszanina substancji hydrofilowych, rozpuszczalnych w wodzie. Tworzy na powierzchni skóry i włosów hydrofilowy film, który utrzymuje wodę, dzięki czemu nawilża skórę i włosy. Humektant.
Pyridoxine: kondycjonuje skórę i włosy, substancja antystatyczna.
Biotin (Witamina H): Bierze udział w przemianie aminokwasów, pomaga w transformacji białka, ma działanie odmładzające, stymuluje produkcję keratyny w skórze. Brak witaminy H powoduje zmiany skórne (rumień, złuszczanie, zmiany łojotokowe), wypadanie i siwienie włosów oraz łamliwość i kruchliwość paznokci.
Magnesium Ascorbate/PCA: antyoksydant.
Imperata Cylindrica Root Extract: utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia w komórkach (http://oceane.pl/kosmetyka-twarzy-i-oczu/zabiegi-pielegnacyjne)
PEG-8: humektant, środek rozpuszczający.
Carbomer: pochodzenia chemicznego. Środek żelujący, regulujący lepkość w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa). Używany także jako stabilizator w emulsji.
Propylene Glycol (Glikol propylenowy): Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Glikol propylenowy jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę chorobowo zmienioną.
Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum: absorbent, emolient, kondycjonuje skórę i włosy.
Caesalpinia Spinosa Gum: kondycjonuje skórę, kontroluje lepkość produktu, tworzy ochronny film.
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder: Wśród szerokiego wachlarza działań aloesu podkreślić trzeba działanie: żółciopędne, przeczyszczające, stymulujące, tonizujące, wzmacniające, regulujące, regenerujące, przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwrobacze, przeciwbólowe, immunostymulujące, biostymulujące, antyrakowe, hamujące krwawienia, łagodzące, uspokajające, gojące rany. (http://www.kostkowski.eu/publikacje/98-aloes.html)
Citrus Aurantium Dulcis Flower Extract: wyciąg z kwiatu pomarańczy. Ceni się przede wszystkim lekki, gorzko – słodki zapach tych kwiatów oraz ich właściwości odświeżające, nawilżające i łagodnie tonizujące. Obecna w nich prowitamina A, popularnie zwana beta-karotenem normalizuje keratynizację naskórka, a promotor dyfuzji zwiększa skuteczność transportu składników aktywnych przez naskórek. Uzyskiwany z kwiatów pomarańczy hydrolat zawiera D-limonen – związek ten, czynnie hamując aktywność enzymu elastazy, zapobiega degradacji elastyny – białka odpowiadającego za sprężystość oraz jędrność skóry. Dzięki antyoksydacyjnemu oddziaływaniu wyciąg powstrzymuje przedwczesne starzenie się skóry. Preparaty z wyciągiem z kwiatów pomarańczy pomagają w delikatnym oczyszczaniu oraz łagodzeniu podrażnień, niwelując przebarwienia i lekko ściągając. Równie cennym działaniem wyciągu jest orzeźwiający wpływ jego zapachu – delikatna doza tego aromatu łagodnie stymulując umysł, dając poczucie relaksu i dobrego samopoczucia. (http://www.uroda.senior.pl/168,0,Wyciag-z-kwiatow-pomaranczy-powstrzymuje-starzenie-sie-skory,4457.html)
Sodium Hydroxide: regulator pH. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu.
Disodium EDTA: substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz. Pochodzenia chemicznego. Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Składnik używany także jako regulator lepkości w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa).
Ethylparaben, Methylparaben: konserwanty, mogą wywoływać alergie.
2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol: konserwant. Może wytworzyć nitrozaminy. Związek halogenoorganiczny, zawiera pochodne formaldehydu.
Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone. Linalool, Citral, Parfum: substancje zapachowe, potencjalne alergeny.
CI 19140, CI 42051: barwniki.

Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

19 komentarzy:

 1. Czyżby zostały zmienione opakowanie tych maseczek? Bo mam taką samą, którą kupiłam jakiś czas temu i saszetka jest cała zielona ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. ta maseczka ma wyjątkowo przyjemną dla oka szatę graficzną ;) a skoro nawilża to nawilża, czyli jest dobrze ;d

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ta maseczkę, ta i wersję ze słodkimi migdałami! Widze ze zmienili opakowanie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak większosc lubię ta maseczkę, a jeszcze bardziej tą z migdałami . Nowe opakowania obowiązywały już w poprzedniej gazetce Rossmanna, kiedy te maseczki były w promocji. Ja prawdę mówiąc wolałam poprzednie opakowania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sunny, :)

  Kosodrzewino, mam dwie zielone saszetki kupione już jakiś czas temu - nie wiem, czy zmienili szatę graficzną, czy to zupełnie inna maseczka...

  Maggie, nawilża, ale nie głęboko :)

  Ewwwa, słodkie migdały jeszcze przede mną :)

  Elżbieta, ja jeszcze mam zielone maseczki gdzieś w zapasach

  Agnes, czyli to jednak nowa szata graficzna?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi też się wydaje, że zmienili szatę, jakiś czas temu miałam tą maseczkę, była bardzo fajna, nawilżała i koiła. Ale opakowanie miała inne ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tez lubie maseczki...ale jeszcze nei znalazlam idealnej...A tej jeszcze nei stosowalam

  OdpowiedzUsuń
 8. No to Ola idealnie trafiła w Twój gust :D szkoda, że maseczka się jakoś rewelacyjnie nie sprawdza, ja akurat zawsze szukam porządnego nawilżenia więc produkt nie dla mnie.
  Zaintrygowałaś mnie tą silikonową szczoteczką - nie podrażnia Cię przy codziennym stosowaniu?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja bym jej sobie spróbowała, ale coś nie mam przekonania do maseczek aloesowych

  OdpowiedzUsuń
 10. Little XXS, :(

  Idalio, mam dwie saszetki tej starszej wersji, ciekawe, czy się czymkolwiek różnią

  Mika, ja poznałam kilka maseczek, które bardzo lubię :)

  Opos, nie podrażnia; to ta szczoteczka dołączona do żeli L'Oreal, jest miękka i skutecznie oczyszcza pory :)

  Lady, mi aloes nie szkodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiem, czy uznajesz takie zabawy, ale bardzo polubiłam Twojego bloga, ponieważ piszesz rzeczowe i ciekawe recenzje, więc nominowałam Cię do Make Up Blogger Award, szczegóły u mnie na blogu!

  Pozdrawiam!
  http://www.fashion-life.pl/

  OdpowiedzUsuń
 12. świetny blog, obserwuję - odwdzięczysz się ? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. O, a ostatnio się nad nią zastanawiałam,ale wiem już, że jej nie kupię i zostanę przy mojej sprawdzonej nawilżającej z Under20 :)

  Ja sobie też zazdroszczę tego lusha ! ;D

  OdpowiedzUsuń
 14. ja ma cerę tłustą więc na pewno nie skorzystam :) czytając twoją recenzję zaczęłam się zastanawiać nad tym, czy lepiej mieć tłustą skórę i walczyć z błyszczeniem czy suchą, podrażnioną... i chyba zostanę przy swojej. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. gdybym wiedziała, że skład jest taki średni, nie wysyłałabym Ci tego badziewia :) nie popatrzyłam na INCI przy zakupie :(

  OdpowiedzUsuń
 16. a., ta maseczka to nie badziewie, po prostu nie robi szału :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...