- Dostępność: drogerie
- Cena: w okolicach 2 zł za saszetkę, dokładnie nie pamiętam...
- Pojemność: 7 ml
- Stworzona dla: cery przesuszonej i wrażliwej; ma przeciwdziałać starzeniu się skóry
- Kolor: biały
- Zapach: delikatny, przyjemny - nie czuć pomidora :)
- Konsystencja: kremowa. Maseczka jest tłusta; nie wymaga zmywania. Ja nałożyłam grubszą warstwę na twarz i szyję, a po 20 minutach wmasowałam w skórę to, co się nie wchłonęło. Na skórze został bardzo tłusty film - nie chciałam, żeby wtarł się w poduszkę, wieć przyłożyłam do twarzy chusteczkę, żeby go wchłonęła.
- Wydajność: saszetka wystarczyła na 1 aplikację na twarz i szyję.
- Podrażnienia: przez 2 minuty tuż po aplikacji nieco szczypały mnie oczy, potem już wszystko było dobrze; skóry maseczka nie podrażniła; nie wysypało mnie po niej. ALE! w składzie znajdziemy mirystynian izopropylu oraz olej mineralny, które niestety na niektórych działają komedogennie - tu same musicie wiedzieć, czy te składniki Wam szkodzą
- Skład: na moje oko prawie idealny. W składzie mamy wiele składników pochodzenia naturalnego (olej sojowy, wyciąg z moreli pospolitej, wyciąg z pomidora, wyciąg z rozmarynu lekarskiego, wyciąg z róży stulistnej, wyciąg z nasion soi) oraz cenione składniki nawilżające i pielęgnacyjne (gliceryna, sorbitol, kwas mlekowy, mocznik, glukoza, alantoina, witamina E, witamina A). Dlaczego napisałam, że skład jest prawie idealny? Otóż znalazł się w nim również składnik uznawany za niebezpieczny - DMDM hydantoina.
- Działanie: producent obiecuje nam wygładzenie, nawilżenie oraz elastyczność, jędrność i napięcie skóry. Co ja na to? Po przebudzeniu (maseczkę nakładałam na noc) i umyciu twarzy moja skóra była bardzo dobrze nawilżona i gładziutka w dotyku. Tym maseczka od razu podbiła moje serce. Większej jędrności i elastyczności skóry nie zauważyłam, ale moja skóra nie jest zwiotczała. Zresztą taki efekt może nastąpić po regularnym używaniu produktu. Ja na pewno maseczkę kupię jeszcze nieraz :)
Podsumowując, maseczka jest tania i łatwo dostępna (szukajcie na najniższych półkach). Ma konsystencję białego, tłustego kremu. Zapach jest delikatny i nienachalny, dla mnie przyjemny. Maseczka mnie nie podrażniła, ani nie zapchała, choć u niektórych może mieć taki "skutek uboczny". Produkt ma rewelacyjny skład, co przekłada się na działanie: maseczka świetnie nawilża, odżywia i wygładza skórę. Podbiła moje serce po pierwszym użyciu - polecam :)
As I'm done with Dermica's Let's Dance series, I'm going to focus on Ava face masks :)
- Availability: Polish chemists'
- Price: circa PLN 2 for a sachet (sorry, I don't remember the exact price)
- Volume: 7 ml
- For: dry and sensitive skin
- Colour: white
- Fragrance: subtle, quite nice - the mask doesn't smell of tomato :)
- Consistency: of a cream. The mask is very greasy. You don't have to wash it off. This is how I used it: I applied a thickish layer to my face and neck, and then massaged the excess product into my skin after 20 minutes. The mask left an unpleasantly greasy film on my skin - I used a tissue to absorb it.
- One sachet contains enough product for one application to your face and neck.
- Irritations/allergies: for 2 minutes after application I felt a stinging sensation in my eyes - after those 2 minutes everything was all right; I didn't experience neither skin irritation nor break-out, HOWEVER! the mask contains some ingredients which may be comedogenic on some people
- List of ingredients: almost perfect. The mask contains a lot of natural (soybean oil, prunus armeniaca, solanum lycopersicum, rosmarinus officinalis, cabbage rose, glycine) and nourishing (glycerin, sorbitol, lactic acid, urea, glucose, allantoin, vitamin E, vitamin A) ingredients. However, it also contains an ingredient considered harmful - DMDM Hydantoin.
- Effects: the manufacturer promises that the mask smoothes and moisturises your skin as well as making it firmer. What do I think? Having washed my face in the morning, I noticed that my skin was moisturised and very smooth. Because of this I fell in love with the mask. I don't think that my skin got any firmer but I don't really need it yet. I love this product for its moisturising/smoothing power and therefore reommend it :)
Skład:
Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji
Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Soybean Oil: olej sojowy. Olej uzyskiwany z nasion soi, zawiera duże ilości lecytyny i witaminy E, nadaje się, więc do wytwarzania kremów i olejków kąpielowych. Polecany głównie dla cery tłustej, mieszanej i zanieczyszczonej, bardzo dobrze się wchłania. Często spotykany jako baza w naturalnych kosmetykach. (http://kosmetykinaturalne.blogspot.com/2008/05/najcenniejsze-oleje-rolinne-sposoby-na_03.html)
Polyacrylamide (Poliakrylamid): substancja ochronna, żelująca, antystatyczna, wiążąca.
C13-14 Isoparaffin: środek rozpuszczający, emolient. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Laureth-7: tensyd, emulgator. Składnik używany jako emulgator i środek aktywnie myjący, odpowiedzialny za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Isopropyl Myristate (Mirystynian izopropylu): emolient, środek rozpuszczający, substancja wiążąca. Substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, zapewniająca ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Jest środkiem lekko rozprowadzającym się na skórze, dobrze wchłanialnym i nie stwarzającym lepkiego filmu. Składnik przyczyniający się do powstawania wągrów i trądziku, w dużych dawkach może powodować podrażnienia.
Paraffinum Liquidum/Mineral Oil (Olej parafinowy): lipid, emolient, substancja antystatyczna, środek rozpuszczający. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Użyta w dużych dawkach tworzy tłusty film, powodując zatykanie porów, przez co skóra pozostaje bez dostępu tlenu. "Zachowanie się" skóry po użyciu oleju parafinowego zależne jest od czystości oleju.
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Prunus Armeniaca: morela pospolita. Wyciąg działa nawilżająco.
Solanum Lycopersicum: wyciąg z pomidora. Zawiera likopen, który pobudza odnowę naskórka, przyspiesza syntezę kolagenu i chroni skórę przed atakiem wolnych rodników. Krótko mówiąc - odmładza. Pomidor jest źródłem witaminy C oraz E. Występuje w nim również przyspieszający opalanie beta-karoten. Wyciąg z pomidora znajdziemy także w niektórych nutrikosmetykach, czyli preparatach w tabletkach, które wzmacniają skórę od wewnątrz (np. Inneov Fermete). (http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy/1,48635,2657321.html)
Rosmarinus Officinalis: rozmaryn lekarski; właściwości tonizujące, odświeżające, ściągające ()http://www.cosmeticanalysis.com/cosmetic-ingredients/rosmarinus-officinalis-oil.html
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil: substancja zapachowa, emulgator, substancja rozpuszczająca.
Dimethicone (Polidimetylosiloksan): Emolient tzw. suchy, niekomedogenny. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Ponadto jest to substancja przeciwpienną, czyli gasi pianę w preparatach do mycia. Polidimetylosiloksan jest substanjcą transparentną, która nie wykazuje działania toksycznego. Ponadto z powodu dużych cząsteczek nie penetruje w głąb skóry.
Cabbage Rose Extract: wyciąg z róży stulistnej. Właściwości ściągające i tonizujące. Substancja zapachowa.
Sodium Lactate (sól sodowa kwasu mlekowego): hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek).
Sorbitol: substancja hydrofilowa, nawilżająca. Wiąże wodę na powierzchni naskórka, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Sorbitol posiada słodki smak, dlatego stosowany jest w produktach do higieny jamy ustnej w celu polepszenia smaku. Humektant. Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyku - zwiększa kleistość preparatów. Ponadto pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofilowych zawartych w kosmetyku.
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Lactic Acid (Kwas mlekowy): Substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Kwas mlekowy stosowany jest głównie w balsamach do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, a w wyższysz stężeniach np. do zrogowaciałej skóry stóp. Modyfikator pH. Humektant.
Serine: substancja antystatyczna, zapachowa. Kondycjonuje skórę i włosy.
Urea (mocznik): hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Humektant.
Glycine: emolient. Nasiona soi są bogatym źródłem wysokowartościowego biologicznie białka roślinnego, tłuszczu o korzystnym dla organizmu składzie. Soja zawiera potas, magnez, fosfor, wapń, żelazo, witaminy B1, B2, PP, E, K, A i C oraz inne z grupy B. (http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=4415)
Glucose (Glukoza): humektant. W kosmetyce znajduje zastosowanie jako składnik preparatów nawilżających do skóry. Glukoza pomimo słabych właściwości higroskopijnych efektywnie ogranicza dyfuzję i odparowywanie wody. Wykorzystywana jest również do pielęgnacji włosów, gdyż łatwo wiąże się z keratyną włókna włosowego, nawilża je, zapobiega rozdwajaniu końcówek. Działa ochronnie, wzmacniająco, zmniejsza wypadanie włosów, nadaje połysk. (http://www.hairderm.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=187&Itemid=205)
Allantoin (Alantoina): Substancja chroniąca skórę przed drobnymi uszkodzeniami, zranieniami, otarciami i oparzeniami słonecznymi. Kremy z alantoiną polecane są osobom z trądzikiem i widocznymi na skórze konsekwencjami zmian trądzikowych w celu ich likwidacji. Nadaje się również dla dojrzałej, suchej skóry, znajduje zastosowanie w produktach do pielęgnacji niemowląt. Także składnik preparatów do higieny jamy ustnej. Alantoina wygładza, leczy rany, łagodzi podrażnienia, pobudza tworzenie się komórek, uważana jest za dawcę wilgoci.
Polysorbate 20: niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja bezpieczna dla środowiska - biodegradowalna. Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzenie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.
Retinyl Palmitate: witamina A. Kondycjonuje skórę, wystawiona na działanie promieni UV substancja może zniszczyć DNA komórek i spowodować mutacje genów, co może doprowadzić do raka.
Tocopherol: Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Witamina E wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Przeciwutleniacz (antyoksydant). Zapobiega lub w znaczny sposób ogranicza szybkość zachodzenia procesu utleniania zawartych w kosmetyku składników tłuszczowych, np. niektórych cennych olejów roślinnych. Dodatek antyoksydantów zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego.
Linoleic Acid: substancja zapachowa, antystatyczna; emolient; właściwości oczyszczające.
PABA: filtr przeciwsłoneczny. PABA jest skrótem oznaczającym związek chemiczny zwany kwasem paraaminobenzoesowym. Najbardziej znaną właściwością PABA jest jego działanie ochronne przeciw promieniom słonecznym. Dlatego też jest szeroko stosowany w produkcji olejków/mleczek do opalania jako filtr przeciwsłoneczny chroniący przed promieniowaniem UVB. Maksymalne dopuszczalne stężenie to 5%. Substancja wywołująca alergie.
Phenoxyethanol (Fenoksyetanol): pochodzenia chemicznego. Ciecz o mocno kwiatowym zapachu, lekko rozpuszczalna w wodzie, dodawana do kosmetyków jako środek konserwujący. Najczęściej używana jako substancja rozpuszczająca dla innych konserwantów (parabeny) lub wspomagająca ich działanie (methyldibromo glutaronitrile). Maksymalne dopuszczalne stężenie to 1%. Działa w środowisku kwaśnym (pH).
DMDM Hydantoin: Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem). Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%.
Methylparaben, Propylparaben: konserwanty; mogą wywoływać alergie.
Parfume: substancja zapachowa.
Xanthan Gum: składnik wiążący, stabilizuje emulsje, surfaktant, emulgator, reguluje lepkość produktu.
EDTA: składnik chelatujący. Może podrażniać.
Ja również jestem zadowolona z tej maseczki, starcza mi na 2 użycia. Najbardziej podoba mi się to, że jest taka kremowa i całkowicie się wchłania, a pozostający "tłuszczyk" mimo wszystko zmywam.
OdpowiedzUsuńNigdy o niej nie słyszałam :D ale może wypróbuję :D
OdpowiedzUsuńhttp://kosmetolook.blogspot.com/
Jak zobaczyłam tytuł, to bałam się właśnie, że będzie strasznie czuć w niej zapach pomidora. Ale skoro tak nie jest, to chętnie się zaopatrzę. :)
OdpowiedzUsuńMistrzyni w recenzowaniu maseczek. :)
Na pomidorową po mimo wszystkich moich obaw pewnie bym się skusiła :D
OdpowiedzUsuńby mnie uczuliła
OdpowiedzUsuńWidzialam ją już nie raz , ale zawsze odstraszało mnie to opakowanie.
OdpowiedzUsuńTez ja kiedys mialam i wg mnie byla baardzo fajna, napewno jeszcze kupie:)!
OdpowiedzUsuńMuszę wypróbować:)
OdpowiedzUsuńZapamiętam, że jest godna polecenia, pewnie się skuszę jak mi wpadnie w ręce ;)
OdpowiedzUsuńTyle razy ją widziałam, a nigdy nie kupiłam.
OdpowiedzUsuńNastępnym razem na pewno to zrobię ; )
czasami kupuję tą maseczkę, napracowałaś się :)
OdpowiedzUsuńAgnes, kolejna zadowolona użytkowniczka :)
OdpowiedzUsuńPaulus, polecam :)
Sonnaille, dzięki :) maseczka pachnie bardzo przyjemnie, nie ma się czego bać :)
Sylvio, o ile nie szkodzi Ci olej mineralny...
Saharu, :(
Zmalowanalala, opakowanie nie świadczy o zawartości :)
Kleo, :)
Pretty Liar, koniecznie :)
Opos, polecam :) karotenowa też jest fajna, ale o tym innym razem...
Charmante, koniecznie :)
Beauty Wizaz, dzięki :) starałam się :)
próbowałam te maseczki, ale szału nie zrobiła..
OdpowiedzUsuńLittle XXS, a ja ją bardzo lubię :)
OdpowiedzUsuńMam dokładnie taka samą opinię na temat tego produktu
OdpowiedzUsuńnie miałam tej maski, ale groźba zapchania mnie przeraża - skutecznie :)
OdpowiedzUsuń