Strony

niedziela, 31 lipca 2011

Zużycia lipcowe / Finished and done in July


1. Lakier Miss Sporty (lasting colour) 390 Vintage.
1. Miss Sporty (lasting colour) 390 Vintage.
 
2. Zmywacz do paznokci Sally Hansen. Pisałam o nim TUTAJ. Ponownego zakupu nie przewiduję.
2. Sally Hansen moisturising nail polish remover. I reviewed it HERE. I don't think I will buy it again. 

3. Kojące mleczko do demkijażu Garniera. Pisałam o nim TUTAJ. Ponownego zakupu nie przewiduję - mleczka jednak nie są dla mnie.
3. Garmier comforting cleansing milk. I reviewed it HERE. I don't think I will repurchase - I don't like cleansing milks.

4. Antyperspirant Nivea invisible. Pisałam o nim TUTAJ. Lubię :)
4. Nivea invisible for black&white antiperspirant. I reviewed it HERE. Likey :)

5. Krem do rąk The Body Shop z olejkiem migdałowym. Dostałam końcówkę tego kremu od znajomej, kiedy zobaczyła stan moich dłoni.  Końcówka wystarczyła na kilka aplikacji. Na tej podstawie mogę stwierdzić, że krem pięknie pachnie, jest rzadki, szybko się wchłania, a zaraz po aplikacji skóra dłoni jest miękka i nawilżona. Mam ochotę kupić sobie całe opakowanie :)
5. TBS almond oil daily hand & nail cream. I got a 1/4 of the tube from a friend who has seen the (poor) state of my hands. It was enough for just few applications. Therefore, I can only say about the product the following: the cream smells really nice, it's thin and absorbs quickly. Right after application your skin is soft and moisturised. I want more :)


6.  Krem odżywczo-łagodzący pod oczy i na powieki Lirene. Pisałam o nim TUTAJSzukam dalej :)
6. Lirene under eye cream. Not my Holy Grail.

7. Żel pod prysznic TBS z serii earth lovers. Pisałam o nim TUTAJ. Zakup zapewne powtórzę, ale do tej wersji zapachowej raczej nie wrócę.
7. TBS earth lovers shower gel. I reviewed it HERE. I will buy it again but not the pear & lemongrass fragrance version.

8. Żel do higieny intymnej femfresh. Sprawdza się - delikatnie myje i odświeża okolice intymne bez podrażniania. Bardzo go polubiłam.
8. Femfresh intimate hygiene gel. I like it - it's delicate and effective.

9 i 10. Szampon i odżywka Herbal Essences szczęśliwe zakończenia. Szampon myje włosy a odżywka ułatwia rozczesywanie. Produkty mają intensywny, chemiczny zapach. Nie chronią końcówek w najmniejszym nawet stopniu. Nieco obciążają moje dość cienkie włosy. Ogólnie - przeciętne drogeryjne produkty. Dla zainteresowanych - poniżej analiza ich składów.
9 & 10. Herbal Essences happy endings shampoo and conditioner. The shampoo leaves your hair clean and the conditioner makes brushing your hair easier. Both products have intensive, synthetic fragrance. They don't protect hair endings against splitting. Just average drugstore products.

11. Brązujący balsam do ciała Dove summer glow. Pisałam o nim TUTAJ. Lubię i na pewno kupię ponownie :)  
11. Dove summer glow bronzing lotion. I reviewed it HERE. I like it and I'm definitely going to buy it again.



Herbal Essences - szampon szczęśliwe zakończenia:

Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji
Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Ammonium Laureth Sulfate: tensyd. Pochodzenia różnego. Składnik, który jest dobrą, pieniącą substancją dla szamponów i płynów do kąpieli, jest środkiem aktywnie myjącym, odpowiedzialnym za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów. Mimo iż jest substancją łagodniejszą od Ammonium Lauryl Sulfate, może drażnić skórę.
Ammonium Lauryl Sulfate: tensyd. Pochodzenia różnego. Składnik, który jest tanią, dobrą, pieniącą substancją dla szamponów i płynów do kąpieli, jest środkiem aktywnie myjącym, odpowiedzialnym za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów. Substancja drażniąca skórę.
Dimethicone (Polidimetylosiloksan): Emolient tzw. suchy, niekomedogenny. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Ponadto jest to substancja przeciwpienną, czyli gasi pianę w preparatach do mycia. Polidimetylosiloksan jest substanjcą transparentną, która nie wykazuje działania toksycznego. Ponadto z powodu dużych cząsteczek nie penetruje w głąb skóry.
Sodium Chloride: Modyfikator reologii. Wpływa na konsystencję kosmetyków myjących - powoduje wzrost lepkości w preparatach zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne.
Glycol Distearate: Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Emulgator W/O. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne lub elektrolity (np. chlorek sodu), dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Substancja zmętniająca - nadaje perłowy kolor kosmetykom.
Citric Acid (Kwas cytrynowy): zmiękczacz, konserwant, regulator pH, środek wybielający. Pochodzenia roślinnego. Naturalny ekstrakt owoców cytrusowych. Substancja występująca we wszystkich organizmach żywych. Szeroko stosowany w kosmetyce jako środek wspomagający działanie innych składników aktywnych. Składnik pomocniczy w ustawieniu wartości pH. Substancja maskująca (związki organiczne), którą dodaje się do środków kosmetycznych, aby mogła wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Citric Acid należy do kwasów AHA i działa na skórę lekko złuszczająco, dlatego też używany często w peelingach jako jeden ze składników.
Sodium Citrate: Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompeksuje jony metali, dzięki czemu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Regulator pH.
Ammonium Xylenesulfonate: surfaktant, reguluje lepkość produktu.
Cocamide MEA: emulgator, tensyd, regulator lepkości, stabilizator emulsji. Pochodzenia najczęściej roślinnego. Półsyntetyczny składnik uzyskiwany z oleju kokosowego, który jest substancją aktywnie myjąca, odpowiedzialną za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów, dlatego też używany najczęściej do środków myjących m.in. szamponów, płynów do kąpieli, oraz który hamuje tworzenie się zapaleń. Może wytworzyć nitrozaminy.
Parfum: kompozycja zapachowa.
Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride: substancja antystatyczna; kondycjonuje włosy; reguluje lepkość produktu.
Sodium Benzoate (Benzoesan sodu): Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych Jego dopuszczalne maksymalne stężenie to 0,5% (w przypadku stosowania soli tego kwasu jest to 0,5% w przeliczeniu na czysty kwas benzoesowy).
Disodium EDTA: substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz. Pochodzenia chemicznego. Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Składnik używany także jako regulator lepkości w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa).
DMDM Hydantoin: Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem). Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%.
Tetrasodium EDTA: składnik chelatujący, zmniejsza reaktywność jonów metali, które mogą znajdować się w produkcie.
Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carbohaldehyde, Hexyl Cinnamal, Limonene: składniki zapachowe. Potencjalne alergeny.
Magnesium Nitrate: składnik uzupełniający. Pochodzenia mineralnego. W mieszaninie z palnymi substancjami są łatwo zapalne i mogą się bardzo mocno palić. Szkodliwy przy użyciu wewnętrznym. Może wytworzyć nitrozaminy.
Rubus Idaeus Fruit Extract: wyciąg z owocu maliny, właściwości ściągające, tonizujące, wygładzające.
Hydrolized Silk: substancja antystatyczna; humektant; substancja kondycjonująca włosy.
Paraffinum Liquidum/Mineral Oil (Olej parafinowy): lipid, emolient, substancja antystatyczna, środek rozpuszczający. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. Użyta w dużych dawkach tworzy tłusty film, powodując zatykanie porów, przez co skóra pozostaje bez dostępu tlenu. "Zachowanie się" skóry po użyciu oleju parafinowego zależne jest od czystości oleju.
CI 17200: barwnik.
Methylchloroisothiazolinone: Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%.
Propylene Glycol (Glikol propylenowy): Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Glikol propylenowy jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę chorobowo zmienioną.
Magnesium Chloride: reguluje lepkość produktu.
Methylisothazolinone: konserwant. Substancja wywołująca alergie.
Potassium Sorbate: konserwant. Pochodzenia chemicznego. Zawiera ponad 70% kwasu sorbowego. Kwas sorbowy ulega w organizmie człowieka procesowi beta-oksydacji typowemu dla kwasów tłuszczowych, dzięki temu jest zaliczany do najbezpieczniejszych ze znanych konserwantów. Środek dopuszczony w kosmetykach do maksymalnego stężenia 0,6%. Przy wyższych stężeniach (ponad 0,5%) może wywoływać alergie. Skutecznie hamuje rozwój pleśni i drożdży w produktach o pH 3-6, zaś w pH 7 wykazuje słabą aktywność.
Sodium Benzoate (Benzoesan sodu): Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych Jego dopuszczalne maksymalne stężenie to 0,5% (w przypadku stosowania soli tego kwasu jest to 0,5% w przeliczeniu na czysty kwas benzoesowy). 


Herbal Essences - odżywka szczęśliwe zakończnenia:

Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Stearyl Alcohol (Alkohol stearylowy): emolient, stabilizator, regulator lepkości, środek zmętniający. Pochodzenia różnego. Alkohol tłuszczowy, który w naturze występuje w związanej formie w olejach, tłuszczach i woskach. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę przed wysuszeniem, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka.
Behentrimonium Chloride: konserwant, substancja antystatyczna. Pochodzenia różnego. Półsyntetyczny składnik stosowany głównie w produktach do pielęgnacji włosów (m.in. szampony, odżywki, maski), który jest substancją aktywnie myjącą, odpowiedzialną za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów; dobrze się wchłania i ma działanie wygładzające, dzięki któremu włosy odzyskują swój blask, miękkość i gładkość; jest środkiem ułatwiającym rozczesywanie i zapobiegającym elektryzowaniu się włosów.
Cetyl Alcohol (Alkohol cetylowy): emulgator, wosk, emolient, regulator lepkości. Pochodzenia różnego. Stosowany przy tłustej, zanieczyszczonej skórze. Używany w kremach do rąk, płynach do mycia twarzy, peelingach, odżywkach i maskach dla każdego typu włosów. Dzięki niemu emulsje dobrze się rozprowadzają i wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu. Składnik o właściwościach wygładzających.
Bis-aminopropyl Dimethicone: silikon.
Isopropyl Alcohol: środek rozpuszczający. Pochodzenia chemicznego. Substancja podobna do alkoholu etylowego, jednakże bardziej wyraźna w zapachu, mniej przelotna i bardziej toksyczna. Ma działanie odtłuszczające i oczyszczające, redukuje wytwarzanie się piany. IPA stosowany jest w preparatach kosmetycznych (do użytku zewnetrznego) jako rozpuszczalnik lub rozcieńczalnik. Zastosowanie znajduje głównie w produktach do pielęgnacji włosów jak wody, spraye.
Parfum: kompozycja zapachowa.
Benzyl Alcohol (Alkohol benzylowy): konserwant, środek rozpuszczający, substancja zapachowa. Pochodzenia chemicznego. Substancja o lekko słodkawym, delikatnym, migdałowym zapachu. Składnik stosowany najczęściej jako rozpuszczalnik lub zmywacz do farb i lakierów, jego estry używane są w perfumerii do kompozycji zapachowych. Środek o działaniu lekko znieczulającym, w wysokich dawkach może podrażniać skórę.
Disodium EDTA: substancja chelatująca, regulator lepkości, zmiękczacz. Pochodzenia chemicznego. Środek chelatujący (związki organiczne), który dodaje się do produktów kosmetycznych, aby mógł wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Składnik używany także jako regulator lepkości w końcowym produkcie (zmniejsza lub podwyższa).
Linalool (Linalol): Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Propylene Glycol (Glikol propylenowy): Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Glikol propylenowy jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę chorobowo zmienioną.
Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carbohaldehyde, Hexyl Cinnamal, Limonene: substancje zapachowe, potencjalne alergeny.
Sodium Hydroxide: regulator pH. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu.
Magnesium Nitrate: składnik uzupełniający. Pochodzenia mineralnego. W mieszaninie z palnymi substancjami są łatwo zapalne i mogą się bardzo mocno palić. Szkodliwy przy użyciu wewnętrznym. Może wytworzyć nitrozaminy.
Rubus Idaeus Fruit Extract: wyciąg z owocu maliny, właściwości ściągające, tonizujące, wygładzające.
Hydrolized Silk: substancja antystatyczna; humektant; substancja kondycjonująca włosy.
CI 17200: barwnik.
Methylchloroisothiazolinone: Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 0,0015%.
Magnesium Chloride: reguluje lepkość produktu.
Methylisothazolinone: konserwant. Substancja wywołująca alergie.
Citric Acid (Kwas cytrynowy): zmiękczacz, konserwant, regulator pH, środek wybielający. Pochodzenia roślinnego. Naturalny ekstrakt owoców cytrusowych. Substancja występująca we wszystkich organizmach żywych. Szeroko stosowany w kosmetyce jako środek wspomagający działanie innych składników aktywnych. Składnik pomocniczy w ustawieniu wartości pH. Substancja maskująca (związki organiczne), którą dodaje się do środków kosmetycznych, aby mogła wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków. Citric Acid należy do kwasów AHA i działa na skórę lekko złuszczająco, dlatego też używany często w peelingach jako jeden ze składników.
Sodium Benzoate (Benzoesan sodu): Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych Jego dopuszczalne maksymalne stężenie to 0,5% (w przypadku stosowania soli tego kwasu jest to 0,5% w przeliczeniu na czysty kwas benzoesowy).
Potassium Sorbate: konserwant. Pochodzenia chemicznego. Zawiera ponad 70% kwasu sorbowego. Kwas sorbowy ulega w organizmie człowieka procesowi beta-oksydacji typowemu dla kwasów tłuszczowych, dzięki temu jest zaliczany do najbezpieczniejszych ze znanych konserwantów. Środek dopuszczony w kosmetykach do maksymalnego stężenia 0,6%. Przy wyższych stężeniach (ponad 0,5%) może wywoływać alergie. Skutecznie hamuje rozwój pleśni i drożdży w produktach o pH 3-6, zaś w pH 7 wykazuje słabą aktywność.

Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

16 komentarzy:

  1. imponujące zużycia :) jak Ci się udało skończyć lakier? :D Niemożliwe jak dla mnie ;) poza tym bardzo lubię jak wypisujesz składniki z podziałem na szkodliwość. Bierzesz to z jakiejś gotowej strony, szukasz na wiki czy z głowy? Gdyby była jakaś stronka to chętnie bym tam wpadła:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Abscysynko, w zeszłym roku zużyłam 1/3 butelki tego lakieru, więc chciałam go wykończyć. Po prostu malowałam nim często paznokcie i kombinowałam - dodawałam pękacz, jakiś topper z Essence, matowiłam, żeby uzyskać różne efekty :)

    co do podziału na szkodliwość: w google wpisuję nazwę danego składnika a potem skin deep (np. limonene skin deep) - w ten sposób znajduję linka dotyczącego danego składnika na amerykańskiej stronie cosmeticsdatabase.com - oni mają tam oznaczenia szkodliwości, ale nie każdego produktu

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyłączam się do komentarza Abscysynki: zużycie lakieru do paznokci również jest dla mnie niemożliwe. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Miałam odżywkę Herbal Essences (tą niebieską, do włosów zniszczonych bodajże) i byłam bardzo zadowolona. :) Mnie nie obciążała. :)
    Gratuluję zużyć. Mnie w tym miesiącu kiepsko poszło. :<

    OdpowiedzUsuń
  5. Sunny, :)

    Redhead, mi się czasem zdarza :D

    Lady, Atino, :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Sonnaille, dla mnie te szampony i odżywki to kolejne zwykłe dorgeryjne produkty...

    OdpowiedzUsuń
  7. Sól kupiłam w funciaku :) tylko nie tych poundland czy 99p tylko takim chyba typowo lokalnym :) Wszystko tam jest po 99 nie więcej ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Bardzo lubię ten balsam Dove :) fajny jest :D
    Pozdrawiam serdecznie!:)

    OdpowiedzUsuń
  9. sporo wykończeń :)

    dziękuję za komentarz ;*

    OdpowiedzUsuń
  10. Sylvia, będę musiała się rozejrzeć :)

    MoodHomme, :)

    Lidzia, wdrażam projekt denko :)

    OdpowiedzUsuń
  11. U mnie ta odżywka świetnie się sprawdziła. Jednak najlepszą kuracją dla końcówek jest ich podcięcie i tyle :P

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.