Strony

poniedziałek, 19 września 2011

Alterra, Feuchtigkeitsmaske Aloe Vera / Maseczka nawilżająca z aloesem

Maseczkę dostałam od Hexxany :* Dziękuję kochana :) Przyznam, że po przeczytaniu recenzji na wizażu (KLIK), gdzie wiele dziewczyn donosiło o przypadkach poparzeń, trochę się bałam jej wypróbować. Z drugiej strony chusteczki do demakijażu Alterry mi nie zaszkodziły, więc postanowiłam zaryzykować... I wiecie co? Dobrze zrobiłam :)

Z wizażu:
"Maseczka nawilżająca Alterra z wyciągiem z aloesu to kojąca i dostarczająca równowagi pielęgnacja opracowana z myślą o szczególnych potrzebach skóry suchej i wrażliwej. Roślinna gliceryna trwale równoważy gospodarkę wodną skóry. Wartościowy olejek z jojoby w połączeniu z masłem shea i masłem kakaowym wygładzają ją. Olejek migdałowy, oliwa z oliwek i olejek sojowy dostarczają ponadto dodatkowej dawki pielęgnacji. Ciepły i świeży zapach rozpieszcza zmysły. Testy dermatologiczne potwierdzają dobrą tolerancję maseczki nawilżającej Alterra przez skórę. Jest ona wyraźnie nawilżona, a jej naturalna witalność - zachowana.
Gwarantowane cechy produktu:
- nie zawiera syntetycznych barwników, substancji zapachowych i konserwujących,
- bez silikonów, parafiny i innych związków olejów mineralnych,
- tam, gdzie to tylko możliwe, zastosowane składniki roślinne pochodzą z kontrolowanych biologicznie upraw i dziko rosnących zbiorów,
- dobra tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie."

  • Dostępność: Rossmann
  • Cena: ok. 3 zł
  • Pojemność: dwie saszetki po 7,5 ml
  • Kolor: biały
  • Zapach: słodki, dziwny; maseczka pachnie tak samo jak chusteczki do demakijażu.
  • Konsystencja: tłustawego kremu; nic nie spływa z twarzy; po zmyciu maski twarz była matowa.
  • Wydajność: przy aplikacji pędzlem jedna saszetka wystarcza na dwa razy.
  • Podrażnienia: u mnie nie wystąpiły, ale wiele dziewczyn donosi o przypadkach poparzeń, co może wynikać albo z obecności w masce alkoholu, albo z uczulenia na jakiś składnik. W związku z tym radzę wam przeprowadzić próbę uczuleniową na małym kawałku skóry.
  •  Skład: jak to u Alterry - przyjazny (analiza poniżej). ALE! w składzie mamy alkohol.
  • Działanie: po zastosowaniu maseczki twarz, choć matowa, była ładnie nawilżona i bardzo przyjemna i gładka w dotyku. Zapach, który mi się akurat nie podoba, nie rozpieścił moich zmysłów, ale za to skóra miała się bardzo dobrze. Na mnie maska zadziałała, jak zadziałać miała :)
Ze swojej strony maseczkę polecam, ale pamiętajcie o przeprowadzeniu próby uczuleniowej!




I got this mask from Hexxana :* Thank you :) I confess that having read some unfavourable reviews of this product, a vast majority of which claimed that the mask might burn your face, I was a little afraid to give it a try.  On  the other hand, not so long ago I had Alterra's facial cleansing wipes and they didn't do any harm to my skin, so I decided to take a risk... And guess what - it was a right decision :)

Essentially, this is a moisturising and nourishing mask. It's supposed to leave your skin hydrated and smoother. The manufacturer also claims that the mask is well tolerated by even dry and sensitive skin. Additionally, the product doesn't contain any colourants, parfumes, preservatives, silicones, and mineral oils. Also, it's dermatologically tested. Sounds good ;)
  • Availability: Rossmann, Poland
  • Price: circa PLN 3
  • Volume: two sachets of 7,5 ml
  • Hue: white
  • Fragrance: sweet, strange; the mask smells the same as the Alterra's cleansing wipes.
  • Consistency: of a rich moisturiser; the product stays put where you applied it; when you wash the mask off, your face is mattified.
  • Number of applications: one sachet contains enough product for two applications (when you use a brush).
  • Irritations/allergies: none in my case but I've read that a lot of girls experienced severe irritation (after applying the mask), which, I presume, might have resulted from the alcohol in the formula or an allergic reaction to some other ingredient. Anyway, my advice is to first apply a little product to your arm/leg/cheek and check your skin's reaction.
  • List of ingredients: seems to be quite skin-friendly although the product contains alcohol.
  • Effects: the mask left my skin mattified yet moisturised and smooth to touch. So, it worked the way it was supposed to :)
I recommend this product. However, be warned that a lot of girls experienced irritation, so remember to check the reaction of your skin before applying the mask!


Skład / Ingredients:


Skala: zielony – substancje nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu; pomarańczowy – substancje wzbudzające pewne zastrzeżenia; czerwony – substancje szkodliwe; czarny - nie znalazłam takiej informacji

Aqua (Woda): środek rozpuszczający.
Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Olej migdałowy): Pochodzenia roślinnego. Migdał zawiera 80% kwasu olejowego (oleinowego), 15% kwasu linolowego, 3-5% kwasu palmitynowego, 20% białka, składniki mineralne takie jak: potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez, witaminy: E, PP, z grupy B. Nadaje się dla każdej skóry. Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, zapewniającą ochronę. Rozprowadzony na skórze nie daje efektu ciężkości, jest dobrze wchłaniany, nie lepi się. Polecany szczególnie do pielęgnacji skóry dziecka. Działa łagodnie, nie drażni i uspokaja.
Zea Mays Germ Oil: olej z kukurydzy. Olej jest stosowany w przemyśle kosmetycznym w celu uelastycznieniu, odżywienia, łagodzenia oraz w celu poprawienia mikrokrążenia skóry. Jest doskonały do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. (http://www.twoja-kosmetyczka.pl/artykul/slowniczek/38,olej-z-kukurydzy.html)
Glycerin (Gliceryna): humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Glycine Soya (Soybean) Oil: olej sojowy. Olej uzyskiwany z nasion soi, zawiera duże ilości lecytyny i witaminy E, nadaje się, więc do wytwarzania kremów i olejków kąpielowych. Polecany głównie dla cery tłustej, mieszanej i zanieczyszczonej, bardzo dobrze się wchłania. Często spotykany jako baza w naturalnych kosmetykach. (http://kosmetykinaturalne.blogspot.com/2008/05/najcenniejsze-oleje-rolinne-sposoby-na_03.html)
Alcohol: środek rozpuszczający. Jest bardzo dobrym środkiem rozpuszczający dla licznych substancji. W roztworze wodnym od 15% jest mocnym środkiem konserwującym i dezynfekującym. Etanol w stężeniu ponad 30% ma działanie odciągające wodę przez co znacznie drażni skórę. Skoncentrowany alkohol jest trujący. Etanol ze względu na swoje tonizujące, oczyszczające, odtłuszczające, odświeżające działanie jest głównym składnikiem w kosmetyce.
Olea Europaea (Olive) Fruit Oil: oliwa z oliwek. Odżywia skórę i pozostawia na niej ochronny film. (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20m-z.html)
Sorbitol: substancja hydrofilowa, nawilżająca. Wiąże wodę na powierzchni naskórka, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Sorbitol posiada słodki smak, dlatego stosowany jest w produktach do higieny jamy ustnej w celu polepszenia smaku. Humektant. Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyku - zwiększa kleistość preparatów. Ponadto pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofilowych zawartych w kosmetyku.
Cetearyl Alcohol (Alkohol cetearylowy): emulgator, emolient, regulator lepkości, stabilizator emulsji, środek zmętniający. Pochodzenia różnego. Substancja natłuszczająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Cetearyl Glucoside: Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych. Zmniejsza ewentualne działanie drażniące innych substancji powierzchniowo czynnych (anionowych). Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli.
Palmitic Acid (Kwas palmitynowy): Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Emulgator W/O.
Stearic Acid (Kwas stearynowy): emulgator, stabilizator emulsji, tensyd. Ma własności aktywnie myjące, gruntownie oczyszcza skórę. Chroni przed wysuszeniem.
Parfum: substancja zapachowa.
Simmondsia Chinensis Seed Oil: wyciąg z nasion jojoby. Intensywnie nawilża, pielęgnuje skórę i włosy (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20m-z.html); reguluje lepkość produktu.
Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter (Masło shea): Pochodzenia roślinnego. Afrykańskie drzewo Butyrospermum Parkii Kotschy, z którego owoców (orzechów) otrzymywany jest, poprzez tłoczenie, tłuszcz. Owoce te zawierają do 50% cennego tłuszczu. Masło Shea bogate jest w naturalną alantoinę, witaminę E, prowitaminę A, posiada lekki (3-4) filtr ochronny (UVB). Jest tłuszczem, który daje konsystencję w emulsjach, dzięki czemu stwarza śmietankowy, stabilny produkt kosmetyczny. Jego bogaty skład czyni go również substancją aktywną. Masło Shea ma właściwości wygładzające, natłuszczające, nawilżające, sprawia, ze skóra jest elastyczna, miękka i gładka. Znajduje zastosowanie w emulsjach wszelkiego rodzaju, balsamach, maściach przy suchej, wrażliwej, dojrzałej skórze, do kremów ochronnych, przy chorobach skóry jak np. łuszczyca.
Cocoa Butter: masło kakaowe. Surowiec izolowany z ziaren drzewa kakaowego Theobroma cacao. Zawiera alkaloidy purynowe, głównie teobrominę oraz olej (około 60% nasyconych kwasów tłuszczowych), garbniki i sole mineralne (przede wszystkim magnez). Wykazuje wysoką biozgodność ze skórą. Przyspiesza proces opalania, doskonale poprawia koloryt skóry. Posiada skuteczne właściwości ochronne przed promieniowaniem UVB. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu naskórka. (http://www.ziaja.com/slownik,litera:m,t:98.html)
Xanthan Gum: składnik wiążący, stabilizuje emulsje, surfaktant, emulgator, reguluje lepkość produktu.
Bisabolol: Alkohol występujący w olejku eterycznym z rumianku. Substancja aktywna, wykazuje szerokie spektrum działania kosmetycznego (wywołuje efekt kosmetyczny na skórę), działanie antyseptyczne, łagodzące, przeciwzapalne. Substancja stosowana w wielu produktach kosmetycznych.
Linalool (Linalol): Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach konwalii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
P-Anisic Acid: substancja nadająca smak i zapach.
Sodium Lactate (sól sodowa kwasu mlekowego): hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek).
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder: Wśród szerokiego wachlarza działań aloesu podkreślić trzeba działanie: żółciopędne, przeczyszczające, stymulujące, tonizujące, wzmacniające, regulujące, regenerujące, przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze, przeciwrobacze, przeciwbólowe, immunostymulujące, biostymulujące, antyrakowe, hamujące krwawienia, łagodzące, uspokajające, gojące rany. (http://www.kostkowski.eu/publikacje/98-aloes.html)
Limonene: Jednopierścieniowy weglowodór terpenowy. Imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Tocopherol: Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Witamina E wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Przeciwutleniacz (antyoksydant). Zapobiega lub w znaczny sposób ogranicza szybkość zachodzenia procesu utleniania zawartych w kosmetyku składników tłuszczowych, np. niektórych cennych olejów roślinnych. Dodatek antyoksydantów zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego.
Sodium Hydroxide: regulator pH. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu.
Geraniol: Nienasycony alkohol alifatyczny z grupy terpenów. Imituje zapach pelargonii. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Helianthus Annuus Seed Oil: olej z pestek słonecznika. Kosmetyczne zastosowanie oleju z nasion słonecznika obejmuje przede wszystkim odbudowę ochronnej warstwy lipidowej skóry, jej regenerację, wygładzenie  i uelastycznienie. Działa również przeciwzapalnie i normalizująco. (http://www.kobieta.info.pl/zioolecznictwo/833-sonecznik-zwyczajny)
Lactic Acid (Kwas mlekowy): Substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Kwas mlekowy stosowany jest głównie w balsamach do pielęgnacji skóry suchej, przesuszonej, a w wyższych stężeniach np. do zrogowaciałej skóry stóp. Modyfikator pH. Humektant.
Citronellol (Cytronellol): Alifatyczny alkohol terpenowy. Imituje zapach róży i geranium. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Citral: alifatyczny aldehyd terpenowy. Imituje zapach cytryny. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

15 komentarzy:

  1. Ja się mimo wszystko boję tej maseczki i wolę nie ryzykować :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakoś nie przepadam za maseczkami z aloesem, ale świetnie że u Ciebie się jednak sprawdziła :)

    OdpowiedzUsuń
  3. z chęcią kiedyś ją wypróbuję na sobie :))
    Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Kosodrzewino, nikt Cię do testów nie zmusza :)

    Lady, dlaczego nie lubisz maseczek z aloesem?

    Sunny, :)

    MoodHomme, tylko pamiętaj i próbie uczuleniowej :)

    OdpowiedzUsuń
  5. I to dość wysoko ma ten alkohol. Ja lubię chusteczki z tej serii, baardzo. :)

    OdpowiedzUsuń
  6. U mnie leży już od jakiegoś czasu w szufladce i boję się jej użyc ze względu na aloes :(

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja Altrre lubię, jest nie testowana na zwierzętach i podaje się za ekologiczna.
    Poza tym fajne produkty, jestem zadowolona. Bardzo ładnie pachną.

    OdpowiedzUsuń
  8. Mialam ta maseczke, fajna byla:)
    Tak sie zastanawiam moze to ten aloes jest sprawca poparzen, wiem ze jest go pewnie bardzo mało w maseczce, ale gdzies kiedys słyszałam ze duzo osob jest uczulonych na aloes..nie wiem czy to prawda:)

    OdpowiedzUsuń
  9. Motylica, a widzisz, a ja z chusteczek nie byłam w 100& zadowolona

    Krzykla, jesteś uczulona?

    Nilral, ja Alterrę dopiero odkrywam :)

    Kleo, też podejrzewam aloes o takie działanie...

    OdpowiedzUsuń
  10. lubię alterrę, nie mam po niej uczulenia, miałam krem na dzień z tej serii, bardzo przyzwoity :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Miałam kiedyś jakiś krem z aloesem i nie bardzo mi służył.

    OdpowiedzUsuń
  12. Little XXS, ja bardzo lubię szampony i odżywki tej marki :) no i tą maseczkę :)

    Nasty, :)

    Krzykla, rozumiem

    OdpowiedzUsuń
  13. Sama nie wiem czemu, jakoś ogólnie nie lubię kosmetyków z aloesem, takie jakieś udziwnienie ;)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.