Strony

niedziela, 6 marca 2011

Bielenda, ogórek&limonka, maseczka głęboko oczyszczająca i maseczka intensywnie nawilżająca / Bielenda, cucumber&lime, a two-step face mask


"Skoncentrowany preparat o silnym działaniu oczyszczającym, antybakteryjnym i nawilżającym skutecznie i szybko pomaga zwalczyć niedoskonałości cery mieszanej i tłustej". Czyż nie brzmi to zachęcająco?

Mam cerę mieszaną, która lubi błyszczeć się w strefie T. Do tego mam rozszerzone pory i tendencję do powstawania wyprysków. Dlatego od czasu do czasu serwuję sobie maseczkę oczyszczającą. Dodam, że wciąż szukam ideału, dlatego testuję wiele maseczek. Maseczka Bielendy niestety takim ideałem nie zostanie.

Mamy tu dwie saszetki, z których każda wystarcza na dwa użycia. Według producenta najpierw powinniśmy nałożyć na suchą i czystą skórę twarzy maseczkę oczyszczająca, zmyć ją po 10 minutach letnią wodą, a następnie nałożyć maseczkę nawilżającą i pozwolić jej się wchłonąć.

A zatem KROK 1 to maseczka głęboko oczyszczająca, która według producenta "natychmiast odblokowuje i zwęża pory, usuwa obumarłe komórki naskórka, pochłania nadmiar sebum i reguluje jego wydzielanie. Skutecznie zapobiega powstawaniu zaskórników i wyprysków. Łagodzi podrażnienia i zmiany trądzikowe."

Potwierdzam, pory są odblokowane i nieco zwężone, jednak bez rewelacji. Maseczka rzeczywiście pochłania nadmiar sebum, ale czy reguluje jego wydzielanie i zapobiega powstawaniu zaskórników i wyprysków nie wiem, bo użyłam jej tylko dwa razy i więcej do niej nie wrócę. Podrażnień i zmian trądzikowych nie złagodziła nawet w najmniejszym stopniu.

KROK 2 to maseczka intensywnie nawilżająca, która, jak twierdzi producent, "skutecznie matuje skórę, głęboko nawilża, regeneruje, łagodzi podrażnienia, rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe. Błyskawicznie wygładza, wzmacnia i ujędrnia cerę". 

Stosowałam maseczkę na noc, rano skóra była zmatowiona i wygładzona, ale głębokiego  nawilżenia, regeneracji, złagodzenia podrażnień i rozjaśnienia przebarwień potrądzikowych nie odnotowałam. Być może musiałabym używać jej często i regularnie, żeby osiągnąć takie rezultaty. Nie wiem i się nie dowiem. Dlaczego? Otóż z maseczkami wiążą się traumatyczne przeżycia. Pierwszy test wypadł kiepsko. Po nałożeniu na czystą twarz maseczki oczyszczającej (ma typową gęstą konsystencję maseczki z zieloną glinką) odczuwałam lekkie pieczenie. Pomyślałam, że to pewnie dlatego, że działa. Po 10 minutach zmyłam ją (skóra była przyjemnie gładka w dotyku) i nałożyłam maseczkę nawilżającą (ma wodną konsystencję). I się zaczęło. Poczułam ból i pieczenie jakbym polała sobie twarz kwasem. Skóra zrobiła się buraczkowa i pojawiły się nawet lekkie odparzenia, które zniknęły po 2 dniach. Pewnie myślicie, że to wina maseczki nawilżającej. Też tak myślałam, ale coś mnie tknęło, żeby spróbować użyć maseczek osobno. Kilka dni później znów zaaplikowałam na twarz maseczkę oczyszczającą a po jej zmyciu nałożyłam na twarz swój krem na noc. I znowu pojawiło się straszne pieczenie i odparzenia. Myślę, że jakieś składniki maseczki oczyszczającej wnikają głęboko w skórę a potem wchodzą w reakcję z tym, co następnie nałożymy na twarz. A coś nałożyć trzeba, bo skóra domaga się nawilżenia. Resztę maseczki nawilżającej zużyłam następnego dnia i wszystko było w porządku. Obudziłam się z gładką i matową cerą. Niestety twarz nie była dogłębnie nawilżona.

Nigdy już nie wrócę do tych maseczek, bo nie ma sensu odparzać sobie twarzy. Nawiasem mówiąc ten ból jest nie do wytrzymania. Pragnę tylko zastrzec, że opisuję tutaj swoje doświadczenia. Wiem, że wiele osób jest zadowolonych z tych maseczek. Na wizażu znajdziecie dużo pozytywnych recenzji.

Przeanalizowałam skład obu produktów. Wydaje mi się być całkiem do rzeczy, więc naprawdę nie wiem, co mnie tak okropnie podrażniło. Same zobaczcie:

skala: zielony - substancje nieszkodliwe, fioletowy - potencjalne zagrożenie, czerwony - substancje szkodliwe (w oparciu o http://www.cosmeticsdatabase.com/)

krok pierwszy
maseczka głęboko oczyszczająca

Aqua, Kaolin, Glycerin, Talc, Urea, CI 77891 (Titanium Dioxide), Glyceryl Polyacrylate, Green Clay, Undecylenamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Cucumber Fruit Extract, Lime Fruit Extract, Polyacrylamide /C13-14 Isoparaffin/ Laureth-7, Sodium Lactate, Polysorbate 20, Niacinamide, Magnesium Aluminium Silicate, Cellulose Gum, Salicylic Acid, Allantoin, Triclosan, Aloe Barbadersis Leaf Juice Powder, Phenoxyethanol,  Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum, Lillal, Hexyl Cinnamal, Limonene, CI 77288

Woda: środek rozpuszczający.
Kaolin (krzemian glinu): subst. absorbcyjna, zmętniająca, ścerająca; poch. mineralnego. Dodawany do środków kosmetycznych (peelingów) w celu usunięcia martwego naskórka, brudu, aby wspomóc mechaniczne czyszczenie zębów (usunąć osad, nadać zębom połysk), do maści i kremów, aby chronić przed promieniowaniem UV. Krzemian glinu działa napinająco, usuwa nadmiar tłuszczu, oczyszcza, sprawia, że skóra jest dotleniana.
Gliceryna: humektant, środek rozpuszczający, skażający; poch.różnego. Z powodu swojej struktury należy do alkoholi. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe.Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Talk: zabezpiecza skórę przed podrażnieniem, poprzez ułatwianie poślizgu. Substancja absorbująca wilgoć. Zmniejsza tłustość kosmetyku, co powoduje poprawienie parametrów sensorycznych kosmetyku. Działa przeciwzbrylająco głównie stosowany jako baza pudrów oraz jako dodatek do mydeł. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu. 
Urea (mocznik): hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek). Humektant.
Titanium Dioxide (dwutlenek tytanu): barwnik, filtr przeciwsłoneczny, środek zmętniający, zagęszczacz. Poch. mineralnego. 
Glyceryl Polyacrylate: tworzy film  na skórze, dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu.
Green Clay (glinka zielona): poch. naturalnego. Glinka przyciąga cząsteczki dodatnie, a właśnie toksyny mają przeważnie ładunek dodatni. Glinka wiaże również produkty uboczne przemiany materii. Dzięki właściwościom absorbcyjnym glinki toksyny i niepotrzebne organizmowi produkty ubocznne zostają unieszkodliwione i wydalone. Ostatnio odkryto, ze glinka absorbuje również nadmiar promieniowania radioaktywnego wchłonietego przez organizm. Glinka nie działa wybiórczo na konkretne bakterie, wirusy czy inne mikroorganizmy. Jej działanie charakteryzuje się tym, że zapobiega ich rozwojowi wzmacniając system immunologiczny organizmu. Glinka reguluje stosunek kwasowo-zasadowy w organizmie poprzez neutralizowanie szkodliwych substancji i eliminowanie nadmiernej ilości kwasów, tworzonych przy pracy mięśni i w procesie przemiany substancji azotowych. (http://www.jaworek.net/kosmetyki/fascynacja_glinka_zielona.php)
Undecylenamidopropyl Betaine: zapobiega elektryziowaniu się włosów, kondycjonuje włosy i skórę, surfaktant, substancja oczyszczająca, kontroluje lepkość produktu.
Propylene Glycol (glikol propylenowy): hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant. Glikol propylenowy jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę chorobowo zmienioną. 
Cucumber Fruit Extract (ekstrakt z ogórka): ma działanie kojące, odświeżające, chłodzące, ściągające, rewitalizujące. Ma własciwości przeciwzapalne i napinajce skórę oraz złuszczajce martwy naskórek. Sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a cera zdrowsza i lśniąca. (http://www.naturalne-piekno.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&category_id=85&product_id=441&Itemid=100061)
Lime Fruit Extract (ekstrakt z limonki): tonizuje skórę oraz delikatnie ją rozjaśnia; ma właściwości odświeżające, oczyszczające i wybielające. (http://www.we-dwoje.pl/pielegnacja;po;25;roku;zycia,artykul,1344.html)
Polyacrylamide (poliakrylamid): substancja ochronna (towrzy ochronny film na skórze), żelująca (stabilizuje emulsje), antystatyczna, wiążąca. 
C13-14 Isoparaffin: środek rozpuszczający, emolient. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Laureth-7: tensyd, emulgator.Środek aktywnie myjący, odpowiedzialny za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Sodium Lactate (sól sodowa kwasu mlekowego): hydrofilowa substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek).
Polysorbate 20 (polioksyetylenowane 20 molami tlenku etylenu estry tłuszczowe sorbitanu): niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja bezpieczna dla środowiska - biodegradowalna. Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji.Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzenie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.
Niacinamide (witamina PP): może działać regulująco na aktywność gruczołów łojowych.
Magnesium Aluminium Silicate (krzemian magnezowo-aluminiowy): zagęstnik, stosowany głównie jako substancja stabilizująca emulsje (np.kremy) i zawiesiny (np.pilingii). Kosmetyki na bazie krzemianu magnezowo-aluminiowego dobrze rozprowadzają się na powierzchni skóry i pozostawiają ją przyjemną i jedwabistą w dotyku.
Cellulose Gum: emulgator, substancja żelijąca, stabilizator, reguluje lepkość w produkcie, towrzy ochronny film na skórze.
Salicylic Acid (kwas salicylowy): ma działanie mocno złuszczające i oczyszczające. Kwas salicylowy dopuszczony jest jako konserwant w kosmetykach do max. stężenia 0,5%. W czystej postaci wywołuje podrażnienia skóry, jest mutogenny, niebezpieczny dla płodu;  wyraźny czynnik alergiczny.
Alantoina: Substancja chroniąca skórę przed drobnymi uszkodzeniami, zranieniami, otarciami i oparzeniami słonecznymi. Kremy z alantoiną polecane są osobom z trądzikiem i widocznymi na skórze konsekwencjami zmian trądzikowych w celu ich likwidacji. Nadaje się również dla dojrzałej, suchej skóry, znajduje zastosowanie w produktach do pielegnacji niemowląt. Także składnik preparatów do higieny jamy ustnej. Alantoina wygładza, leczy rany, łagodzi podrażnienia, pobudza tworzenie się komórek, uważana jest za dawcę wilgoci.
Triclosan: konserwant, działa antybakteryjnie.  Maksymalne dopuszczalne stężenie to 0,3%. Substancja wywołująca alergie.
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (sok z liści aloesu) - działa nawilżająco, chłodząco i kojąco na skórę. (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20a-l.html)
Phenoxyethanol,  Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben: konserwanty. Środki wywołujące alergie. Dozwolone do stosowania w ograniczonych stężeniach.
DMDM Hydantoin: substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%.
Parfum, Lillal, Hexyl Cinnamal, Limonene: substancje zapachowe. Potencjalne alergeny.
CI 77288: zielony barwnik pochodzenia mineralnego.

krok drugi
maseczka nawilżająca

Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Panthenol, Aleurites Moluccana Seed Oil, Propylene Glycol, Cucumber Fruit Extract, Lime Fruit Extract, Green Tea Leaf Extract, Horse Chestnut Seed Extract, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Boswellia Serrata Gum, Dimethicone, Coco-Caprylate/Caprate, Quercus Robur Bark Extract, Aloe Barbadersis Leaf Juice Powder, Sodium Polyacrylate, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate, PEG-40 Hydrogenerated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyacrylamide /C13-14 Isoparaffin/Laureth-7, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Lillal,Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Woda: środek rozpuszczający.
Aluminium Starch Octenylsuccinate (sól aluminiowa oktenylobursztynianu skrobii): subst. czynna, matuje, poprawia własności sensoryczne, daje uczucie gładkości. (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20a-l.html); substancja uważana za neurotoksyczną, dozwolona do stosowania w ograniczonych stężeniach.
Gliceryna: humektant, środek rozpuszczający, skażający; poch.różnego. Z powodu swojej struktury należy do alkoholi. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe.Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Cyclopentasiloxane (cyklopentasiloksan): emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli zmiękcza i wygładza. Zapewnia łatwiejszą aplikację i rozprowadzanie preparatu na skórze i włosach.
Pantenol: prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt  kosmetyczny  na skórę,: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości. Humektant.
Aleurites Moluccana Seed Oil: kondyscjonuje skórę, towrzy warstwę oluzyjną na skórze.
Propylene Glycol (glikol propylenowy): hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant. Glikol propylenowy jest bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50% w gotowym preparacie. Może powodować podrażnienia, jeżeli nakładany jest na skórę chorobowo zmienioną. 
Cucumber Fruit Extract (ekstrakt z ogórka): ma działanie kojące, odświeżające, chłodzące, ściągające, rewitalizujące. Ma własciwości przeciwzapalne i napinajce skórę oraz złuszczajce martwy naskórek. Sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a cera zdrowsza i lśniąca. (http://www.naturalne-piekno.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&category_id=85&product_id=441&Itemid=100061)
Lime Fruit Extract (ekstrakt z limonki): tonizuje skórę oraz delikatnie ją rozjaśnia; ma właściwości odświeżające, oczyszczające i wybielające. (http://www.we-dwoje.pl/pielegnacja;po;25;roku;zycia,artykul,1344.html)
Green Tea Leaf Extract (ekstrakt z zielonej herbaty): obfituje w polifenole, które zapewniają silne działanie antyoksydacyjne. Wzmacniają one system odpornościowy oraz chronią komórki skóry przed wolnymi rodnikami powstającymi w wyniku działania promieni słonecznych oraz szkodliwych czynników środowiskowych. (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20a-l.html)
Horse Chestnut Seed Extract (wyciąg z kasztana): działa przeciwzapalnie (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20a-l.html)
Niacinamide (witamina PP): może działać regulująco na aktywność gruczołów łojowych.
Dipropylene Glycol: składnik zapachowy, środek rozpuszczający, kontrolujący lepkość produktu.
Boswellia Serrata Gum: substancja zapachowa, kondycjonująca, wygładzająca, tonizująca.
Dimethicone (polidimetylosiloksan): emolient tzw. suchy, niekomedogenny (nie powoduje powstawania zaskórników), czyli tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia.
Coco-Caprylate/Caprate: emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. 
Quercus Robur Bark Extract (ekstrakt z kory dębu): zawiera garbniki, flawonoidy,fitohormony, sole mineralne. Wykazuje działanie bakterio-i grzybobójcze, przeciwzapalne, ściagające, oczyszczające. (http://www.alina.com.pl/index.php?page=Structure&id=20)
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (sok z liści aloesu) - działa nawilżająco, chłodząco i kojąco na skórę. (http://lilinatura.pl/shop/skladniki%20a-l.html)
Sodium Polyacrylate: substancja absorbcyjna; stabilizuje emulsje, tworzy film ochronny na skórze i włosach, emolient, kontroluje lepkość produktu, wiąże składniki produktu, kondycjonuje skórę.
Polysilicone-11: tworzy film ochronny na skórze.
Ethylhexyl Hydroxystearate: emolient.
PEG-40 Hydrogenerated Castor Oil: Niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Emulgator O/W.
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer: stosowany m.in. w preparatach do pielęgnacji włosów jako substancja kondycjonująca - wygładza i zmiękcza, a także w preparatach do stylizacji - utrwala fryzurę i kondycjonuje włosy. Substancja filmotwórcza - tworzy na powierzchni włosów film, który ogranicza ucieczkę wody z powierzchni włosów, dzięki czemu odpowiednio nawilża.Zwiększa lepkość produktu, stabilizuje emulsje.
Polyacrylamide (poliakrylamid): substancja ochronna (towrzy ochronny film na skórze), żelująca (stabilizuje emulsje), antystatyczna, wiążąca. 
C13-14 Isoparaffin: środek rozpuszczający, emolient. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Laureth-7: tensyd, emulgator.Środek aktywnie myjący, odpowiedzialny za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Triethanolamine: regulator pH. Może wytworzyć nitrozmiany.
Diazolidinyl Urea: środek konserwujący mający za zadanie chronić przed zepsuciem przez mikroorganizmy i utrzymać jakościowo dany produkt w jak najlepszym stanie. Może wydzielić formaldehyd w produkcie lub na skórze.
Methylparaben, Propylparaben:  konserwanty. Środki wywołujące alergie. Dozwolone do stosowania w ograniczonych stężeniach.
Parfum, Lillal,Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool: substancje zapachowe. Potencjalne alergeny.

źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

_____________________________________________________________________________________________

Bielenda's cucumber&lime masks consist of a deep cleansing mask and an intensively moisturizing mask. The masks were designed for combination and oily complexions with "shiny, blemish-prone skin, enlarged and blocked pores, whiteheads, blackheads, and skin discolorations".

How to use it? You are supposed to "apply the cleansing mask on a dry and clean face, neck and cleavage. Rinse with lukewarm water after 10 minutes". Then "apply moisturizing mask and allow it to absorb".

The manufacturer promises that the STEP 1 deep cleansing mask "clears nad contracts pores, removes dead epidermal cells, absorbs excessive sebum and balances sebum production, prevents blackheads and blemishes, soothes irritations and acne" whereas the STEP 2 intensively moistirizing mask "mattifies, moisturizes and regenerates the skin, soothes irritations, lightens discolorations from acne." (Bielenda's own translation)

As you can see, all this sounds great, especially if, like me, you have problems with shiny T-zone, enlarged pores and occasional pimples. Unfortunately, the masks  turned out to be a disappointment.

Couple of days ago I decided to try them so first I applied the cleansing mask for 10 minutes. It looks like a typical green clay mask. After I rinsed it my face was smooth and clean, and the pores appeared to be a little smaller (no fireworks though). However, when I applied the moinsturizing mask (very thin), my face started to burn as if I used some acid. It turned deep red and I even noticed  some burn marks. Well, that was just awful. I thought that the second mask was to blame but it turned out that I was wrong. Well, I decided to be brave and try them one more time, but this time separately. So couple of days later I applied the cleansing mask, rinsed it after 10 minutes and applied my regular night cream. Once again, my face was on fire. I think, though I can't be sure, that my skin absorbed some ingredients and they started to react with whatever I applied to my face later. When I used the moisturizing mask separately some other day, everything was fine. My face was mattified and smooth though not moisturized enough. I'm definitely not buying this product in the future. However, I know that a lot of people like those  masks.

By the way, the lists of ingredients look OK. I really don't know what caused my traumatic experience. Take a look.

STEP 1,deep cleansing mask:
Aqua, Kaolin, Glycerin, Talc, Urea, CI 77891 (Titanium Dioxide), Glyceryl Polyacrylate, Green Clay, Undecylenamidopropyl Betaine, Propylene Glycol, Cucumber Fruit Extract, Lime Fruit Extract, Polyacrylamide /C13-14 Isoparaffin/ Laureth-7, Sodium Lactate, Polysorbate 20, Niacinamide, Magnesium Aluminium Silicate, Cellulose Gum, Salicylic Acid, Allantoin, Triclosan, Aloe Barbadersis Leaf Juice Powder, Phenoxyethanol,  Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum, Lillal, Hexyl Cinnamal, Limonene, CI 77288

STEP 2,intensively moisturizing mask:
Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Panthenol, Aleurites Moluccana Seed Oil, Propylene Glycol, Cucumber Fruit Extract, Lime Fruit Extract, Green Tea Leaf Extract, Horse Chestnut Seed Extract, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Boswellia Serrata Gum, Dimethicone, Coco-Caprylate/Caprate, Quercus Robur Bark Extract, Aloe Barbadersis Leaf Juice Powder, Sodium Polyacrylate, Polysilicone-11, Ethylhexyl Hydroxystearate, PEG-40 Hydrogenerated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyacrylamide /C13-14 Isoparaffin/Laureth-7, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Lillal,Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

13 komentarzy:

  1. Super recenzja, taka dokładna :) Dziś testowałam maseczkę oczyszczającą z Ziaji i niestety, ale ona również nie stanie się moim ideałem, którego szukam, choć przynajmniej mnie nie podrażniła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. miałam kiedyś krem z tej serii, ale poza zapachem nie jestem w stanie przypomnieć sobie żadnych jego zalet. dobrze, że napisałaś o tej maseczce, będę się od niej trzymać z daleka, a przyznam, że ostatnio kusiła mnie ze sklepowej półki, na szczęście nie wzięłam :)

    a jeśli chodzi o to serum modelujące sylwetkę... jestem po pierwszym użyciu i stanowczo odradzam! ma dawać efekt rozgrzewający, ale ten efekt to w rzeczywistości nieznośne pieczenie. skóra pali tak, że nie można usiąść... po prostu koszmar. być może nałożyłam go trochę za dużo, ale mimo wszystko pierwszy efekt bardziej odstrasza niż zachęca - czułam się jakbym miała rozległe oparzenia trzeciego stopnia...

    OdpowiedzUsuń
  3. kosodrzewino, mnie jeszcze czekają testy:)

    a., maseczki też ładnie cytrusowo pachną, ale one przecież nie są do aromaterapii;) czytałam, że to serum tak robi i że trzeba się do tego przyzwyczaić:(

    OdpowiedzUsuń
  4. Może gdzieś tam jest ukryte masło shea? :D Super recenzja, zawsze kusiła mnie ta maseczka. Dobrze wiedzieć, że jest beee

    OdpowiedzUsuń
  5. hm, okazała się be dla mnie, ale na wizażu ma dość dobre opinie, więc komuś służy, choć niektóre dziewczyny doświadczyły pieczenia... dziwne to strasznie, bo skład wydaję się dobry

    OdpowiedzUsuń
  6. wow, rewelacyjna recenzja, jakiś czas temu wariowałam na temat skłądów, czytałam, analizowałam i w ogóle szaleństwo, teraz się uspokoiłam i pozwalam buzi na trochę chemii :P ale nadal unikam np. sls, brrr wysuszacz i podrażniacz. Maseczkę limonkową próbowałam, trochę oczyściła pory, ale bez rewelacji. Jednak glinka z argiletz jest the best ;-)

    OdpowiedzUsuń
  7. cieszę się, że Wam podoba się ta recenzja:)

    Idalio, ja się od chemii nie odcinam, tylko po prostu chcę być świadoma, czym się smaruję:)

    OdpowiedzUsuń
  8. kochana dostalas u mnie wyroznienie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  9. mi też ta maseczka wypaliła twarz.

    OdpowiedzUsuń
  10. ooliskoo, dziękuję:)

    aki, ech... nie dla nas ten produkt

    OdpowiedzUsuń
  11. Mnie interesuję maseczka z bilendy... granat jest na opakowaniu. Musze wypróbować, ale najpierw skończę te co mam, bo potem wyrzucam ;)

    OdpowiedzUsuń
  12. Mnie też od dawna ciągnęło do tej maseczki, w ogóle lubię wszystko co ogórkowe:) ale teraz jej pewnie nie kupię...

    OdpowiedzUsuń
  13. lady_flower123, to może jak już to zrobisz, podzielisz się z nami swoją opinią:)

    kokosowa-panno, w maseczce ogórka w ogóle nie czuć, pachnie ona intensywnie cytrynowo/limonkowo, przy czym jest to chemiczny zapach

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.