sobota, 19 marca 2011

Ziaja, maska oczyszczająca (cleansing mask)

zdjęcie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=40161

Maska, jak zwykle tego typu produkty, przeznaczona jest do skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej. Producent obiecuje wiele: 

Kilka dni temu na temat tej maseczki wypowiadała się Kosodrzewina (KLIK). Nie była z niej zadowolna. A ja, no cóż, muszę się z Kosodrzewiną zgodzić. Maska nie działa. Owszem, matowi skórę (czyli, jak sądzę, pochłania sebum), ale z porami nic nie robi. Saszetka wystarczyła mi na dwa użycia (w odstępie 3 dni) i za żadnym razem maska z porami nic nie zrobiła - nie oczyściła ich ani nie zwężyła, na co najbardziej liczyłam. Co więcej, dorobiłam się przez nią suchych skórek na policzkach, a przecież trzymałam ją na twarzy przepisowe 15 minut. Jako że nie mam zamiaru jej więcej stosować, NIE WIEM czy zapobiega powstawaniu podrażnień.
Zapach mnie jakoś specjalnie nie drażnił. Maska jest oczywiście szara i ma w sobie drobinki, które wyglądają jak popiół. Kosodrzewina napisała, że czuła ich działanie peelingujące, ja tego niestety nie zaobserwowałam. Maska nie zastyga w twardą skorupę. Łatwo ją zmyć. Skóra jest jakby wygładzona i na pewno nie ściągnięta, choć potrzebuje nawilżenia. Jak widzicie, produkt ten nie jest dla mnie i dlatego więcej go nie kupię.

Skład:

moja skala: zielony - składniki nieszkodliwe lub o pozytywnym działaniu na skórę; pomarańczowy - składniki wzbudzające pewne zastrzeżenia


Woda: środek rozpuszczający
Olej Canola: wytłaczany z rzepy olejnej brassica rappa. Zawiera 77% procent kwasu oleinowego. Posiada właściwości przeciwzapalne, chroni skórę przed stresem środowiskowym i oksydacyjnym. Stosowany w kosmetykach dla cer wrażliwych, w kosmetykach dla dzieci, w kosmtykach przeciwsłonecznych. (http://www.kosmetyka.eu/olej-canola.html)
Cetearyl Ethylhexanoate: Emolient. Pochodzenia chemicznego. Substancja stwarzająca na skórze efekt odpychający wodę, tworzy film, który chroni przed wysuszeniem. Jest środkiem natłuszczającym, nawilżającym, wygładzającym, zmiękczającym, zapewniającym prawidłową ochronę. Sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka.
Kaolin: pochodzenia mineralnego. Substancja absorbcyjna, środek zmętniający. Substancja ścierająca o skutecznych własnościach myjąco-czyszczących. Dodawany do środków kosmetycznych (peelingów) w celu usunięcia martwego naskórka, brudu, aby wspomóc mechaniczne czyszczenie zębów (usunąć osad, nadać zębom połysk), do maści i kremów, aby chronić przed promieniowaniem UV. Krzemian glinu działa napinająco, usuwa nadmiar tłuszczu, oczyszcza, sprawia, że skóra jest dotleniana.
Octyldodecanol: Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli wygładza i zmiękcza. Poprawia właściwości aplikacyjne, stabilizuje emulsję.
Glyceryl Stearate: Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
PEG-100 Stearate: emulgator, tensyd, lipid. Pochodzenia różnego. Syntetyczny polimer otrzymywany z tlenku etylenu i kwasów tłuszczowych. Składnik ten jest środkiem aktywnie myjącym, odpowiedzialnym za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Alkohol cetylowy: emulgator, emolient, regulator lepkości. Stosowany przy tłustej, zanieczyszczonej skórze. Używany w kremach do rąk, płynach do mycia twarzy, peelingach, odżywkach i maskach dla każdego typu włosów. Dzięki niemu emulsje dobrze się rozprowadzają i wchłaniają, nie pozostawiając tłustego filmu. Składnik o właściwościach wygładzających.
Gliceryna: humektant, środek rozpuszczający, środek skażający. Pochodzenia różnego. Używana w kosmetyce głównie jako środek utrzymujący wilgoć. Jest substancją wchodzącą w skład naturalnego czynnika nawilżającego, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka. W wysokich stężeniach działa antyseptycznie, może jednak przy takiej ilości podrażniać błony śluzowe. Gliceryna jest mocno higroskopijna, w preparatach do pielęgnacji skóry (w zależności od stężenia) może mieć również niekorzystne działanie. Przy niedostatecznej wilgotności powietrza szybko pozbywa/odciąga wodę ze skóry co doprowadza często do wysuszenia naskórka.
Glicerydy kokosowe: źródło NNKT bogatych w kwasy omega3 i omega6 niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Zapewniają wysoką efektywność ochrony warstwy lipidowej naskórka (Ziaja)
Poliakrylamid: substancja ochronna, żelująca, antystatyczna, wiążąca.
C13-14 Isoparaffin: środek rozpuszczający, emolient. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość.
Laureth-7: tensyd, emulgator. Składnik używany jako emulgator i środek aktywnie myjący, odpowiedzialny za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów.
Dimethicone: Emolient tzw. suchy, niekomedogenny (nie powoduje powstawania zaskórników), czyli tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia właściwości sensoryczne preparatu. Ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia.
Dwutlenek tytanu: barwnik, filtr przeciwsłoneczny, środek zmętniający. W mikronizowanej (drobno zmielonej) formie używana jako filtr przeciwsłoneczny (UVA i UVB) w kremach, mleczkach, lotionach do ciała, skutecznie chroni przed poparzeniem słonecznym i przedwczesnym starzeniem skóry. Szczególne zastosowanie znajduje w kosmetykach dla dzieci i osób o wrażliwej skórze.
Saccharomyces/Zinc Ferment: kondycjonuje skórę, absorbuje nadmiar sebum, działanie przeciwtrądzikowe.
Alantoina: substancja aktywna. Substancja chroniąca skórę przed drobnymi uszkodzeniami, zranieniami, otarciami i oparzeniami słonecznymi. Kremy z alantoiną polecane są osobom z trądzikiem i widocznymi na skórze konsekwencjami zmian trądzikowych w celu ich likwidacji. Nadaje się również dla dojrzałej, suchej skóry, znajduje zastosowanie w produktach do pielegnacji niemowląt. Także składnik preparatów do higieny jamy ustnej. Alantoina wygładza, leczy rany, łagodzi podrażnienia, pobudza tworzenie się komórek, uważana jest za dawcę wilgoci.
Pantenol: Prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), prowitamina B5. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Substancja aktywna, wywołuje efekt kosmetyczny na skórę: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka. Pantenol wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę. Nadaje skórze uczucie gładkości.
Xanthan Gum: składnik wiążący, stabilizuje emulsje, surfaktant, emulgator, reguluje lepkość produktu.
Glikol propylenowy: środek rozpuszczający, humektant. Wzmacnia siłę rozpuszczania fazy wodnej i zapobiega "wywędrowaniu" parabenów z fazy tłuszczowej, gdzie są nieskuteczne. Jest również rozcieńczalnikiem do gęstych tensydów. Może powodować podrażnienia.
Diazolidinyl Urea: konserwant. Pochodzenia chemicznego. Środek konserwujący mający za zadanie chronić przed zepsuciem przez mikroorganizmy i utrzymać jakościowo dany produkt w jak najlepszym stanie. Może wydzielić formaldehyd w produkcie lub na skórze.
Metylparaben, Propylparaben: konserwanty. Środki wywołujące alergie.
Parfum: środek zapachowy
Buthylphenyl Methylpropional (Lillal): Aldehyd aromatyczny. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.
Sodium Hydroxide: regulator pH. Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu.

Źródła: wizaz.pl, kosmopedia.org, cosmeticsdatabase.com

*********************************************************************
This cleansing mask is available in Poland. Even though I quite like Ziaja's moisturising mask, I can't say the same about this cleansing mask. Well, it simply doesn't work. It didn't contract my pores at all. Even worse, it left me with dry skin patches on my cheeks. Therefore I'm not going to buy this again and I don't recommend it. 
If you have any questions, feel free to ask.

8 komentarzy:

  1. Najgorsze są te suche skórki :( Skoro u Ciebie i u mnie powstały to znaczy, że coś jest z nią nie tak. Nie spodziewałam się też po niej jakiegoś spektakularnego efektu, ale nawet nie miałam uczucia, że buzia jest wygładzona... A tak jest choćby przy maseczkach z H&M... Eh, trzeba szukać dalej ;*

    OdpowiedzUsuń
  2. Też nie byłam z tej maski zbytnio zadowolona, ale przyznam, że żadnych suchych skórek u siebie nie zauważyłam. Po prostu kompletny brak jakichkolwiek efektów, ani w tę dobrą ani w złą stronę.

    OdpowiedzUsuń
  3. zapraszam do konkursu :)
    http://to-be-inspiration.blogspot.com/2011/02/konkurs.html

    OdpowiedzUsuń
  4. To jest chyba najgorzej oceniona maseczka z Ziaji, twoja recenzja mnie tylko utwierdza w tym żeby jej nie brać...

    OdpowiedzUsuń
  5. kosodrzewino, coś nam wysuszyło buzię, może kaolin?

    a., to dobrze, że nie miałaś takich problemów. Ja dziś nałożyłam na buzię maskę nawilżającą, ale jeszcze jakieś skórki mi zostały:(

    Lady In Purplee, chyba nie warto...

    OdpowiedzUsuń
  6. ja też ją mam i też wypróbuję, ale tylko na nos czoło i brodę. zobaczymy

    OdpowiedzUsuń
  7. oj, to ja na pewno miałabym po niej suche skórki... :/

    OdpowiedzUsuń
  8. stri-lingo, ciekawe, czy będziesz zadowolona

    Kat, jeśli masz tendencję do suchych skórek na policzkach a chcesz maskę wypróbować, zawsze możesz zrobić tak jak stri-linga - położyć ją na strefę T:)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią :)

Bardzo proszę o niepozostawiane komentarzy typu: "Fajny blog. Obserwuję i liczę na to samo". Nie reaguję na agresywną autopromocję, więc nie spamuj, a ja nie będę musiała cenzurować :)

UWAGA: komentarze w postach starszych niż 7 dni są moderowane. Zmusił mnie do tego zalew automatycznie generowanych komentarzy, mających na celu reklamowanie różnych stron internetowych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...